​אל תתנו להם את זה...

img-6

לפני שאתם קוראים את זה:

img-7


אשליית החיסון - המהדורה העברית

ספרה של האימונולוגית ד"ר טטיאנה אובקניץ במהדורה עברית מורחבת. במהדורה זו כללנו ראיון עם הסופרת בו היא עונה על שאלות שהועלו בקבוצת "חיסונים בחירה מושכלת" בפייסבוק, ומוסיפה מידע חשוב על הבעיתיות גישת החיסון לבריאות ילדנו ועל שמירת מערכת חיסון חסונה ובריאה. מידע מפתיע במיוחד מביאה הסופרת לגבי הפגיעה בבריאות הציבור , כולל הפגיעה בחסינות העדר, עקב החיסונים!

זהו ספר חובה להורים שבחרו לחסן חלקית או לא לחסן בכלל. אם הבנתם את המוסבר בספר זה, אתם יודעים כעת על חיסונים יותר מרופא המשפחה ומאחות טיפת חלב.

"


​"ספר זה אינו מיועד לאלו הרוצים להרגיש טוב עם המצב הנוכחי של הרפואה...


​הספר מיועד לאותם קוראים אמיצים, הרוצים לדעת את האמת..."


"


​"זהו ספר זה קל לקריאה, והתפיסה המדעית כתובה בפשטות ועבור האדם הפשוט ... לצערי לא חונכתי בבית הספר לרפואה בקשר למידע זה .... והלוואי וספר זה היה ברשותי אז.

הוא נהדר, ואני ממליצה עליו לכל המטופלים שלי שיש להם שאלות על חיסונים."


"


"אני רוצה להודות לסופרת באופן אישי על שצעדה לקדמת הבמה ונתנה לכולנו נקודת מבט ריאלית על ה"עולם הפנימי" של החיסונים"


 "ספרה של דר' אובוקניץ הנו ספר יסוד עבור כל מי שרוצה להעמיק ולהבין את המנגנונים השונים ואופן הפעולה של החיסונים..."


​על הספר בהרחבה

רובינו חונכנו לחשוב כי חיסונים הם ענין ברור, הורינו התחסנו, אנחנו קיבלנו חיסונים ואת ילדינו אונו לוקחים לטיפת חלב להתחסן, לרוב ללא מחשבה שניה. אנו מתכווצים כאשר הילד מקבל זריקה ועוד זריקה, לפעמים אנו בוכים איתו, אך אנו בטוחים שזה רק לטובתו. שאחרי הכול, האם לא היו אלו החיסונים שפטרו את האנושות מכל אותן מחלות ילדות של העבר? האין החיסונים שיטה יעילה ובטוחה לוודא של נסבול ממגפות כמו פוליו, חצבת ושאר חולאים?

התשובה לשאלות אלו נדמתה פשוטה וברורה עבור ד"ר לאימונולוגיה טטיאנה אובוקניץ. המקצוע של פיתוח החיסונים היה מלהיב מאוד עבור המדענית הצעירה. אולם ככל שהתקדמה הקריירה שלה, צצו והתגברו שאלות קשות בקשר למקצוע שלה ולתוצרתו, החיסונים.

כאם צעירה הנחושה לגדל ילד בריא, נאלצה טטיאנה לחקור לעומק גם את הצד הבעייתי של החיסונים, ומה שגילתה הביא אותה להיווכח, כדבריה:

img-10

חמושה במסקנה זו ישבה טטיאנה לכתוב ספר על חיסונים, עבור הורים. אין זה ספר עמוס ז'רגון מדעי כבד, כי אם ספר תמציתי המנסה להנגיש להורים ולציבור את הבעייתיות במדע האימונולוגיה ובנושא החיסונים, כפי שהתפתחו עד היום. טטיאנה מראה לנו מדוע "אמיתות" שכולנו התרגלנו לקבל ללא ערעור, אינן האמת כולה או שאינן האמת כלל, ועד כמה רעוע הוא לעיתים המדע שמאחורי החיסונים. היא ממשיכה ומבהירה את העלות הכבדה שאנו משלמים כיחידם וכחברה ואומרת כי:

img-11

ד"ר טטיאנה מציעה לנו מודל שונה, המתרכז בבריאות אישית, במקום מודל בריאות הציבור המקובל המתרכז בחיסונים, וממליצה לאמץ צורת חשיבה ואורח חיים המביא לתחזוקה ושמירה של מערכת החיסון חסונה וחסינה בפני מחלות, במקום הסתמכות על הדוֹגמה האימונולוגית של מדעני החיסונים. היא כותבת:

img-12

ספר זה שונה מספרים אחרים בתחום, בכך שאינו עוסק בבעד ובנגד של חיסונים ספציפיים, אלא מסביר בקצרה ובתמציתיות, על ידי שימוש בחיסונים אחדים כדוגמאות, את הבעיתיות בתאוריה ופרקטיקה של מדע החיסנים מראשיתם לפני יותר מ- 200 שנה ועד ימינו אנו. טטיאנה משכילה לתמצת את הסבריה לנקודות שחשובות באמת כדי להציג נקודת המבט יחודית, מבלי להתפשר על המסר העיקרי שלה, לפיו מדע החיסונים צריך לעבור מהפכה בטרם יספק לנו הגנה ממחלות שבאמת עובדת.

למהדורה העברית של הספר נוספו פרקי הרחבה והערות רבות, שתפקידן ​לעזור בהבנה למתחיל דרכו בתחום החיסונים. בנוסף מהדורה זו רצופה בהפניות למקורות המידע ששימשו את המחברת, שתפקידם לאפשר מחקר עצמאי למעונין בכך…

המלצות ו​עדויות קוראים:

ד"ר חיים רוזנטל, רופא והומאופת

"ספרה של דר' אובוקניץ הנו ספר יסוד עבור כל מי שרוצה להעמיק ולהבין את המנגנונים השונים ואופן הפעולה של החיסונים. בספר ניתן למצוא מידע חשוב ובעל ערך רב המאיר נקודות פחות ידועות בכל הנוגע למחקרים שנעשו על החיסונים, יעילות החיסונים ובטיחותם. בספר יש מידע רב ומפורט לגבי חיסוני הטטנוס והחצבת ומהם ניתן להקיש על השיקולים השונים שמנחים את הממסד האקדמי בנוגע לחיסונים ועל השיקולים השונים בקביעת מדיניות החיסונים. דר' אובוקניץ מאירה נקודות לא ידועות ומגיעה למסקנות מפתיעות לגבי יעילות החיסונים ואמינותם. זה ספר חובה לכל מי שרוצה להכיר את נושא החיסונים מזווית נוספת של המדע והמחקר".

​"אמאזון גרייס" 3 באפריל 2013

כהורה לתאומים חדשים, הרגשתי כי מחובתי להשכיל את עצמי לגבי מה שנראה כמחלוקת בנושא של החיסונים. במספר הפעמים בהן העליתי ספק לגבי הנכונות של תכנית החיסונים הנוכחית, "חברי" התנפלו עלי כאילו הייתי משוגעת בגלל שהעזתי לערער לגבי תכנית החיסונים הממשלתית. אחת אפילו קראה לי "רוצחת תינוקות" כאשר אמרתי כי אני שוקלת שלא לחסן את ילדי, אחרים אמרו לי כי אנשים כמוני הם "מחלה חברתית" וכי אני פוגעת ב"חסינות העדר"!

בסך בכל היו לי כמה שאלות על החיסונים, אפילו לא היתה לי דעה ברורה לצד זה או אחר, עד שקראתי את הספר הזה.

הספר הזה הוא *מדהים* כדרך להבנת המדע של איך החיסונים אמורים לעבוד, ולמה הם לא עובדים בצורה זו. למדתי כיצד הגוף משיג חסינות טבעית, איך אימהות מעבירות חסינות לילדיהם, ואיך הגוף מתקן תאי חיסון קריטיים. יש שם [הסבר על] דוֹגמוֹת ומושגים כמו חסינות העדר ומהי הדרך הטובה לטפל במערכת החיסון, דרך שהסופרת מסבירה במשפטים פשוטים. חשוב יותר, למדתי על חסינות טבעית למחלות וכיצד היא נפגעת על ידי חיסונים. הייתי מופתעת לגלות עד כמה מתבסס "מדע החיסונים" על השערות וניחושים.

הסופרת מגלה ידע רב ומקצועיות בהציגה את נימוקיה, מדוע תכנית החיסונים הנוכחית פוגעת בחסינות הטבעית שלנו וגורמת לבעיות חיסוניות לטווח ארוך. ישנם קישורים למסמכים תומכים, סטטיסטיקה ומחקרים. היא משאירה מספיק שאלות כדי שהספר יהיה נוח לקריאה גם לאלו התומכים בחיסונים, זהו ספר קצר. הפרקים כתובים ברהיטות ונוגעים ישירות בנקודה.

הלוואי והרופא שלי היה קורא ספר זה.

​ג'יי תון, אפריל 2015

"אני רוצה להודות לסופרת באופן אישי על שצעדה לקדמת הבמה ונתנה לכולנו נקודת מבט ריאלית על ה"עולם הפנימי" של החיסונים והקשיים הנובעים משימוש היתר בחיסונים בעולם כיום.

בהיותי פרמדיק זה יותר מעשור, ראיתי במו עיני רבים מאותן נזקים הקשורים לחיסונים עליהם מדבר ספר זה (וכמה שאינו מביא), ויש לי בחילה מאותם סטודנטים לרפואה שנה שניה ושלישית בחדרי המיון שאומרים למשפחות ש "לילדכם בוודאי היתה תגובה כלשהי לאיזה וירוס" כאשר אין להם שום הסבר אפשרי אחר למצבו של הילד שהובא לחדר מיון, למעט היותו מעט אחרי סבב חיסונים.

רופאים ממשיכים לראות עצמם כבעלי סמכות גבוהה, תוך שהם ממשיכים ללמוד רק מה שחברות התרופות רוצות שילמדו. לטובת ילדינו והדורות הבאים, אני מקווה שזה יפסק בהקדם. ספר אמין כגון זה עוזר בהשגת מטרה זו.

אז תודה רבה לסופרת, אנא המשיכי להפיץ את המסר ואני אמשיך לקדם את עבודתך הטובה!

ג'סי קרנסון, 9 יולי 2015

ד"ר טטיאנה אובוקניץ היא אימונולוגית. על אף תואר PhD מאוניברסיטת רוקפלר בניו יורק, ופוסט דוקטורט מהרווארד וסנפורד [אוניברסיטאות בארה"ב], היא מדברת בבהירות רבה, אפילו בצלילות, אל הקורא המזדמן. היא מודה כי האימונולוגיה הוא מדע ב"מגדל השן", וממשיכה מעבר להצהרה גלוית לב וכנה זו כשהיא מראה כיצד ההמונים של המאה ה- 21 נעשו "מחותנים" לתפישת החיסונים, ואז מראה את הכשלים של תפישה זו לכשעצמה, ואת אי-היכולת של תפישת החיסונים לספק את ההבטחות שבה. זאת עקב כשלי חיסונים ראשוניים ומשניים, ובגלל המרכיבים המחוברים לחיסונים המהווים סכנה אמיתית לחייהם ובריאותם של מקבלי החיסונים במאה ה- 21.

בנוסף בספר זה מראה ד"ר טטיאנה את הכשל של החסינות המושגת מחיסונים, אל מול החסינות הטבעית [ממחלות], ואת הסכנה המובנית בלוח החיסונים הנוכחי: הכספית שנמצאת בחיסונים רבים (בעיקר שפעת). דבר אחד שהקורא שם ליבו לגבי ד"ר טטיאנה, זה שבדומה לד"ר אנדרו וויקפילד (בריטניה), ד"ר ראסל בלילוק (נוירוכרוג), ד"ר סוזאן המפריז וד"ר קלי ברוגן, זה שרופאים אלו שואלים שאלות. ד"ר טטיאנה רוצה שהאמת תצא לאור, ובוודאי כאשר חיי מבוגר או ילד נמצאים בסכנה.

ד"ר טטיאנה תומכת בהסכמה מודעת לחלוטין מצדם של הורים בעיקר, ושל מטופלים באופן כללי. מרבית הזרם המרכזי של הקהילה רפואית והמדיה הרפואית מתנגד למה שד"ר טטיאנה מטיפה לו בספר זה, אך כמובן שיש להם סיבה טובה לכך: רווחים. בדומה לרופאים ואקדמאים אחדים, ד"ר טטיאנה היא ישרה והכסף לעולם אינו השיקול הראשון שלה, כפי שקורה לרוב בעולם הרפואה תרופות הענק. עולם זה הוא ביצה טובענית בו בהירות המידע נעשית יותר ויותר מעורפלת ואיזוטרית.

נקודה חשובה: ספר זה אינו מיועד לאלו הרוצים להרגיש טוב עם המצב הנוכחי של הרפואה בקהילה הרפואית של ארה"ב. ספר זה מיועד לאותם קוראים אמיצים הרוצים את האמת… האמת העירומה ללא כחל וסרק. עצוב לומר זאת, אך רוב האנשים מעדיפים שלא יבלבלו אותם עם עובדות. בהתאמה, ספר זה אינו בשבילם.

אני אוהבת ספר זה כי ישנם עדיין כמה רופאים ואקדמאים טובים הרודפים את האמת בכל מחיר, ודואגים לחולים שלהם יותר מאשר לתארים ולרווחים כספיים. ספר זה פונה אל אלו המחפשים הגינות, ומידע, גם אם לפעמים מטריד, על העולם הרפואי במערב כפי שהוא כיום. ד"ר טטיאנה נמצאת בצד של המטופלים, של ההורים ובעיקר בצד של הילדים. ספר זה מרעיף כנות מרעננת, ויושר אמיתי וספציפי, וזו מטרתה לכל אורך הדרך.

​זהרה, אפריל 2012

ספר זה צריך להיות קריאת חובה לכל רופאי הילדים, הורים ופקידי ממשלה הדוחפים לחיסוני חובה … הפיצו את הבשורה, ספרו לחבריכם על ספר זה.