הרפואה החדשה, הרפואה הרגילה והמדע שביניהן

לסדרת הרצאות זו שלפננו שתי מטרות ​עיקריות:

  1. להכיר לציבור את הרפואה החדשה כגישה להבנה של בריאות וחולי, השונה מהותית ומשמעותית מהרפואה הרגילה, במטרה לתת פתח של תקווה לאלו מבין הצופים המחפשים דרך לצאת מממלכת החולי, ולאלה הבריאים עדיין, הרוצים למצוא להם נקודת מבט חדשה, מהפכנית בחדשנותה ועם זאת אופטימית ומחזקת, להסתכלות על כל נושא הבריאות והחולי ולהחזרת השליטה, והאחריות, על הבריאות, אלינו.
  2. לתת לקהל מבט מפוקח ונטול אשליות על מראית העין המדעית בה מתהדרת הרפואה הרגילה (המכנה עצמה "רפואה מבוססת ראיות"), על ידי התייחסות ישירה וביקורתית לכמה מהטיפולים הנפוצים והרווחיים ביותר, הניתנים למיליונים רבים של אנשים, לפעמים ללא כל ראָייה מחקרית התומכת בתועלת שלהם, ולפעמים למרות ראיות הפוכות.

המטרה הגדולה שלנו היא לאפשר הסתכלות חופשיה מפחד ודעה קדומה על הסיטואציה הרפואית העכשווית ולאפשר לאנשים הרוצים להתרפא את היכולת לבחירה מושכלת של הטיפולים אותם הם בוחרים לקבל. אנו שואפים לאפשר למתרפאים דרך חלופית, בעלת היגיון ביולוגי ואבולוציוני עמוק, דרך שהיא גם מדעית וגם אופטימית, כדי שיוכלו לפתח הסתכלות חדשה על הסיטואציה הבריאותית האישית שלהם. בנוסף, אנו שואפים לייצר ממונטום של שינוי ברפואה הקיימת, על ידי הצגת ההבנה כי הסיטואציה הקיימת ב"שוק הבריאות" לא רק שאינה מקדמת בריאות, אלא לעיתים אף מקדמת חולי, אומללות ונזקים אצל אלו הנזקקים לה.

צפיה מהנה, מועילה ומשכילה.

ניתן לרכוש את הרצאות הרפואה החדשה

כל שלושת ההרצאות, ביחד עם 3 קבצי מידע נוסף, זמינות כעת לרכישה.

בנוסף להרצאות עצמן (כ- 7 שעות של וידאו), הוספנו שלושה קבצי עזר עם מידע על חוקי הרפואה החדשה והדרכה להתמצאות באתר הרפואה החדשה. עם הרכישה תהיינה ההרצאות והמידע זמינות לתמיד לצפייה באתר וכן להורדה למחשבך.

רכישת הרצאות הרפואה החדשה היא הזדמנות לקבל גישה לידע פורץ דרך ולהבנה חדשה של בריאות וחולי. יחד עם מידע חשוב מעין כמוהו על תקפותם הבריאותית והמדעית של הטיפולים הנפוצים ביותר ברפואה הרגילה

להתחיל עם הקורס למתחילים

הקורס למתחילים כולל 8 סרטוני וידאו, תמלולים וחומרים נוספים המסבירים את עיקרי הרפואה החדשה עם הדגמות ודוגמאות רבות, מלוות באנימציות מרהיבות.

הקורס מיועד לאנשים מן הישוב, למתחילים, ולאלו שרוצים להבין את עיקרי הרפואה החדשה מבלי להיות מטפלים ומבלי ללמוד אנטומיה, פיזיולוגיה ושיטות ריפוי שונות.

img-6

עבור​ מטפלים (וגם מתרפאים), השוקלים ללמוד את הרפואה החדשה לעומק, קורס מתחילים זה יכול לשמש כמבוא, שיאפשר לכם לדעת אם ברצונכם להעמיק והשתלם בנבכי הרפואה החדשה (הכפתור הכתום). 

הרצאות הרפואה החדשה (​הכפתור הכחול) יעזרו לכם להרחיב את הידע לגבי הרפואה החדשה, ​וילמדו אתכם רבות על אותם טיפולים נפוצים ​ של הרפואה הרגילה, שלא הוכחו מדעית כמועילים לריפוי (הרצאות 2 ו- 3). קראו להלן עוד על תכני הרצאות אלו. 

להמשך הדרך בלמידת הרפואה החדשה, אנו ממליצים על הקורס המלא שלנו, המיועד לאנשי מקצועות הריפוי (התקשרו אלינו לפרטים).

הרצאה 1 - יסודות הרפואה החדשה

הרפואה החדשה פותחה ב- 40 השנים האחרונות על ידי ד"ר רייק גירד האמר. בעקבות טרגדיה אישית גילה ד"ר האמר כי מה שנקרא ברפואה הרגילה "מחלה" אינו אלא חלק מתוכנית ביולוגית, המופעלת בגוף על ידי המוח כתוצאה מקונפליקט פתאומי ובעל משמעות אבולוציונית (הקשור לשרידה או רבייה). לתוכנית ביולוגית זו שני שלבים עיקריים החוזרים על עצמם תמיד, והרפואה החדשה מציגה מודל עקבי כדי להסביר למעשה כל מצב "מחלה" באופן דומה. כתלות בתוכן הקונפליקט והאופן בו הוא נתפס על ידי הנפש הספציפית, יתרחשו שינויים ידועים במוח ובגוף, שיביאו להתנהלות דומה של התוכנית הביולוגית, כאשר דוקא בשלב השני, שלב הריפוי, מופיעים תסמינים שונים הנתפסים על ידי הרפואה הרגילה כ"מחלה". הטיפול הרפואי הפולשני/תרופתי בניסיון להעלים את התסמינים מתערב ומפריע להתנהלות הגוף דווקא בשלב הריפוי.

הרפואה החדשה היא תורה מדוייקת ומדוקדקת המתבססת על 40 שנים של תצפיות מדעיות. ד"ר האמר פיתח את התורה ובדק אותה עם ועל כ- 40,000 מקרים ותיקי חולים. הרצאה זו מסבירה את חוקי הרפואה החדשה, כיצד היא תופסת מקרי חולי מכל הסוגים. בסיום ההצאה יש מענה לשאלות והסבר על השימוש באתר הרפואה החדשה.

img-7

הלם האבחון - ​אבחון רפואי פוגעני מבים לקונפליקטים ומחלות נוספות (מתוך הרצאה 1)

הרצאה 2 - האמנם מבוססת ראיות? (חלק א')

img-8

לחץ דם אינו גורם למחלה אלא ​תסמין שלה (מתוך הרצאה 2)

הרצאה זו, כמו הבאה אחריה, מציבה סימן שאלה לגבי התועלת המוכחת (מבוססת הראיות) של הטיפולים להורדת כולסטרול ולחץ דם והטיפולים לדילול דם והיצרות עורקים, במטרה  לאפשר לנו לבחור בצורה מושכלת אם הטיפולים הללו נכונים לנו או לא. בנוסף, הרצאה זו מיועדת לעזור למתרפאים להפחית את פקטור היראה בהתיחסות שלנו אל הרפואה ואל הרופא, על ידי התיחסות ישירה לידע שמדריך את הרופא בבחירותיו הטיפוליות.  בהרצאה זו נראה כיצד הרפואה הרגילה מתעלמת מהמדע הרפואי, מהראיות ומהמחקרים, כאשר ​הם שוללים את התועלת שבטיפולים אלו, הניתנים למאות מליוני "לקוחות" בעולם המערבי.

במהלך ההרצאה נדבר גם על התעמולה הרפואית ובאלו שיטות היא "עוזרת לנו להשתכנע" ולהשתמש בטיפולים שאינם בהכרח מועילים לבריאותנו.

הרצאה 3 - האמנם מבוססת ראיות? (חלק ב')

הרצאה זו היא המשך לקודמתה. ההרצאה עוסקת בטיפולים לסוכרת ולסרטן, ומראה כיצד המערכת הרפואית והממסד מתעלמים ממחקר מדעי השולל את התועלת שבטיפולים מסוכנים אלו, אותם מקבלים  מאות מליוני "לקוחות" בעולם המערבי, מבלי שיקבלו את המידע החיוני כדי להגיע לבחירה מושכלת.

אנו נראה בהרצאה זו כיצד מידע מכריע ומשמעותי בנוגע לבעיתיות, ולעיתים אפילו חוסר יעילות, של הטיפולים הרפואיים המקובלים בסוכרת אינו מצליח לפלס דרכו לפרקטיקה הטיפולית, ואז נוסיף נראה כיצד מידע חשוב באשר לחוסר היעילות המשווע של טיפולי הכימותרפיה לסרטן, אינו מגיע לידיעת הציבור, דבר הגורם לרבים להשתכנע לקבל טיפולים מזיקים (אך רווחיים להפליא) אלו.

בשני פרקים אלו אנו ממשיכים לדבר רפואה חדשה. אנו מתבלים את ההרצאות בסקירה מאירת עיניים של הבנות הרפואה החדשה וישומן לגבי המצבים הבריאותיים המדוברים, ומחברים את ההבנות הללו למחקר המדעי התומך בהן.

לסיכום נחבר את ההבנות של כל ההרצאות כולן, וננסה להבין כיצד הידע הזה יכול לשרת אותנו בחיינו. נסיים את ההרצאה בכמה טיפים לבריאות שכל אחד יכול  להינות מהם.

img-9

​כימותרפיה מועילה באחוז זניח של המקרים (מתוך הרצאה 3)

img-10

​אחוזי הצלחה של טיפולים חלופיים, עם ובלי כימו (מתוך הרצאה 3)


Insert Content Template or Symbol