יוד - סיכום

ההתקדמות הטכנולוגית והמדעית המדהימה של העולם, אשר הולכת ומואצת זה יותר ממאתיים שנה, נתקלת לעיתים בעצירות פתאום שקשה להסבירן במונחים של מדע או של ידע. סדרת מאמרים זו המגיעה כאן לסיומה, מתארת חומר חיוני לבריאות, אשר היה בשימוש הרפואה המערבית למשך כמאה שנים ויותר, ואז נעלם עבור כולנו לא מפני מחסור אמיתי בו, אלה מפני שהידע לגביו נלקח מרשותם של אנשי מקצועות הריפוי והציבור, והוחלף בידע שגוי ומטעה.

​הבהרה ותניית פטור: 
הידע המובא בדף זה מקורו בלמידה אישית והוא ​מיועד להשכלה כללית בלבד. השימוש הנעשה בידע זה הוא על אחריות המשתמש בלבד. הכותב אינו רופא. ​מילים עם השורש רפא (כמו רפואה או ריפוי), אם מופיעות בדף, אינן קשורות או מרמזות על ריפוי ​ע"י רופא או בשיטות המקובלות ברפואה הרגילה.
קרא​ו עוד ​מדוע נדרשת הצהרה זו...

בין אם תקלה זו היתה רק עניין של פרשנות מוטעית אשר התנפחה למימדים מפלצתיים עקב צירוף מקרים, ובין אם קרתה במזיד מסיבות של בצע כסף, זאת קשה לקבוע בוודאות. אך באשר להשלכותיה אך ראוי הוא שאצטט את יוזם פרויקט היוד,  ד"ר גאי אבּרהם:

      ​"מעיון בנתונים שפורסמו, התחוור במהרה כי הספרות הרפואית מכילה כמה פיסות חיוניות של דיסאינפורמציה על האלמנט החיוני יוד, אשר גרמו ליותר סבל אנושי ומוות מאשר שתי מלחמות העולם גם יחד.  [32, p. 29] 


אבּרהם גם לא חוסך שבטו מן הממשלה בארה"ב , בדמות המלצות RDA שלה, ומן המוסדות הבינלאומיים ואומר ש...

       "אם מטרת 'המועצה הבינלאומית לשליטה על חסר יוד' היא עולם מלא בזומבים חולניים השורדים בעזרת אנטיביוטיקה ותרופות רעילות, הכמות המוצעת של יוד [150 - 200 מק"ג] היא יותר מאשר מספיקה ועל המועצה לאסור המלצה גבוהה יותר. אך עבור דיות כל גופית ובריאות פיזית ושכלית אופטימאלית, יש לדרוש כמות של פי 100 עד פי 400 מהמלצות.  [32, p. 37].

אבּרהם וכמוהו גם ד"ר בראונשטיין אף אינם חוסכים ביקורת מחבריהם למקצוע הרפואי, באומרם כי הרופאים היודופביים לוקים בחשיבה מפוצלת ביחסם את התופעות הרעות הקשות של תרופות רעילות כמו אמיודרון, ליוד עצמו. זאת למרות שהמחקר מראה בבירור כי המולקולה השלמה [של התרופה] היא הרעילה, לא היוד המשתחרר ממנה.  בראונשטיין מיחס צורת חשיבה בלתי עקבית זו ל"חולשת חשיבה הנגרמת בשל מחסור ביוד".

רופאים חוקרים מבריקים אלו מבטאים במידה רבה של דיוק את תחושותיי ומחשבותיי תוך כדי למידת החומר למחקר זה. אין שום הסבר מדעי ראוי לזניחה הגורפת של הידע הזה ואין סיבה היכולה להצדיק התעלמות כל כך גורפת מחומר חיוני בעל השלכות בריאותיות כל כך נרחבות. זניחתו של היוד, לאחר שהשלכותיו הקליניות היו כבר ידועות ומוערכות זה 100 שנה ויותר, היא ​רשלנות, במקרה הטוב.

ברמה האישית, מחקר זה היווה עבורי  מעין השלמת חוב של ידע חסר. זה זמן שאני עוסק בלמידת ​הטיפול הטבעי הבלתי רעיל לסרטן ולשאר מחלות ניוון. השימוש ביוד שב וצץ לו כמעט בכל פרוטוקול טיפולי מקיף לסרטן אותו למדתי. התברר לי כי למדתי מעט מדי על יוד ומה שלמדתי הוא בעיקרו שגוי. משהתגברתי על הרתיעה הראשונית, נתנה לי עבודה זו את ההזדמנות ללמוד לעומק על מינרל שרופאים הרבו להגדירו בעבר כפנסיאה, דהיינו, תרופה לכל חולי. גם אם הגדרה זו היא מתלהבת מעט, אני מאמין שטוב יעשה כל אדם ששם לעצמו מטרה ​​להבריא או לסייע ​בהבראה, אם ילמד היטב את נושא היוד,  ישלב את תיסוף היוד בחייו ובעבודתו וירחיב ויפיץ את הידע מציל החיים הזה. רבים יצאו נשכרים מכך.

בברכת ריפוי שלם,

גדעון כינר (נטורופת ND)

סלולרי: 052-6124570

מייל: gidon@gidonkenar.com


משאבים

תוספים

את רוב התוספים המוזכרים בעבודה זו ניתן לרכוש בחנויות הטבע בארץ, אולם היודופביה חזקה אצלנו ולא מצאתי יוד במינונים אלו אפילו בבתי המרקחת. הפתרון הוא כמובן קניה באינטרנט.

  • לרכישת יוד כתמיסת לוגול (Lugol's Iodine) , הכי נוח לרכוש באתר Ebay, חשוב לשים לב לריכוז ולמינון הנדרש (ראו טבלה בפרק השימוש המעשי).
  • גם יוד ראשוני (Nascent Iodine) הכי נוח לרכוש באתר Ebay
  • טבליות יוד Iodoral הן הראשונות בשוק והן אלו שהיו בשימוש בפרויקט היוד, אולם בעת כתיבת עבודה זו הן חסרות בשוק. טבליות Lugo Tabs מהוות תחליף ראוי.
  • קפסולות יוד Tri-Iodine הן תחליף ראוי. שימו לב למינונים השונים של הטבליות. קישור זה הוא לאתר IHerb השולח לארץ חבילות קטנות בעלות מינימלית.
  • גם את התוספים הנלווים ניתן לרכוש באתר IHerb והם נקראים Iodine Co-Factors.  שימו לב כי יש לקחת 4 קפסולות כדי לקבל מינון מלא, אך זהו תוסף נוח לשימוש מאחר והוא המכיל את כל הנדרש, למעט מלח מלא.
  • מלח מלא ניתן לרכוש בארץ כמלח הימלאיה (ורוד) או מלח ים אטלנטי (אפור), בכל חנויות הטבע. אין להשתמש במלח שולחני/בישול מולבן, אפילו אם הוא מועשר ביוד.

 קישורים חשובים

  • אתר Iodine References מוקדש כולו למסמכים המסכמים את הידע המצטבר של קבוצות היוד השונות, והם גדושים בקישורים ומידע.

 מעבדות לבדיקות יוד

שתי המעבדות להלן הן, למיטב ידיעתי, היחידות המבצעות את הבדיקות הנכונות לפי הרשום בפרק השימוש המעשי לעיל. מאחר ונדרשת הפניית מטפל, אפשר ליצור קשר איתי  כדי לקבל ערכה זו. עלות בדיקת העמסת יוד של 24 שעות כ- 80$.

FFP Laboratories (Dr. Flechas),

Phone (1-877-900-5556)

E‑Mail:  ffp_lab@yahoo.com

Hakala Research Labs,

Phone: 1-877-238-1779,

E‑Mail:  hakalaresearch@aol.com