הקדמה להקדמה

מחקר זה על יוד, שבוצע במהלך שנת 2014, מכיל 10 פרקים עתירי מידע מפתיע על מינרל המקבל יחסי ציבור שליליים מאוד, ובלתי מוצדקים, זה כבר שבעים שנה. תעמולה זו, המבוססת על מידע שגוי, משפיע באופן ישיר על בריאותם של רבים, ובעיקר של רבות, מאיתנו.
אני ממליץ לקרוא את כל הפרקים לפי הסדר, אך מי שרוצים רק את התכלס, כיצד לתסף יוד בביטחה, יכולים לקפוץ ולקרוא את פרק תפקידי היוד בגוף ומשם לעבור לפרק השימוש המעשי, ולהמשיך לקרוא את שני הפרקים שאחריו, על מצבים ומחלותועל פתרון בעיות.


חשוב:

חשוב מאוד להבין את ההשלכות של תיסוף יוד וכיצד לנהל אותו ללא סיכונים, בעיקר אצל מי שיש לו עבר של בעיות בלוטת התריס. בכל מקרה, בפרקים הבאים מובאים המחקר שלי ומסקנותי, אך בשום פנים אין לראות בהם המלצה לטיפול רפואי או להפסקה של טיפול רפואי כלשהו! 

המשתמש במידע שבפרקים הבאים עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.


הבהרה ותניית פטור: 
הידע המובא בדף זה מקורו בלמידה אישית והוא מיועד להשכלה כללית בלבד. השימוש הנעשה בידע זה הוא על אחריות המשתמש בלבד. הכותב אינו רופא. מילים עם השורש רפא (כמו רפואה או ריפוי), אם מופיעות בדף, אינן קשורות או מרמזות על ריפוי ע"י רופא או בשיטות המקובלות ברפואה הרגילה.
קראו עוד מדוע נדרשת הצהרה זו...

הערה אישית:

מאמרים אלו נכתבו בשנים 2013-14. מאז לא עסקתי משמעותית בנושא ולא רכשתי ניסיון ישומי נוסף. המאמר מוגש כמות שהוא והידע המחקרי והישומי שרכשתי אז, רשום בו במלואו, פחות או יותר.

בנוסף, קו העיסוק שלי ותפיסותי לגבי בריאות השתנו משמעותית מאז כתיבת המאמר. כיום אני מבין בריאות וחולי בעיקר על פי תפיסת הרפואה החדשה, ועיקר עיסוקי בהדרכת קורסים והנגשת הידע שלה, במסגרת המרכז הישראלי לרפואה החדשה.

מכיון שכך, אני ממעט כיום  בניסיון לפתור בעיות בריאות על ידי תוספי תזונה. למעט במקרים (הנדירים למדי) בהם חוסר תזונתי מביא לתסמינים ברורים, אני מעדיף להמליץ על מזון מלא כמקור עיקרי למזינים. מסיבות אלו, איני נותן עוד יעוץ לשימוש ביוד כתוסף תזונה.