האנרגיה שבנו - גוףנפש, נשמה ורגש


תחת קטגוריה זו אני מציג מספר גישות ריפוי אשר אינן עוסקות במתן חומרים כתוספי תזונה, צמחי מרפא או חו"ח תרופות רעילות, אלא בהבנת הקשר בין קונפליקטים, טראומות וקשיי החיים, לבין התפתחותן של מחלות הגוףנפש. גישות אלו המתפתחות עם וליד הרפואה הטבעית, הן ההופכות אותה לגישה הוליסטית באמת, ככל שהן מאגדות לתוכה הסתכלות רחבה ומעמיקה על הגורמים הללו הנמצאים בבסיס המחלות כולן.

  • הראשון והפותח בקטגוריה זו הוא המאמר על שיטת EFT, היא הטכניקה לחופש רגשי. שיטה זו מערבת תיפוף על נקודות מסוימות בגוף בשילוב הצהרה מיוחדת, מאפשר להחליף מסרים מגבילים ולבקש מתת המודע לפעול עבורינו לצורך ריפוי של כל דחק, כאב או חולי.
  • המאמר הבא שיופיע הינו מאמר חשוב ביותר, אשר יעסוק ב"רפואה החדשה" של ד"ר גירד האמר. שיטה זו שנחקרה עם למעלה מעשרת אלפי מטופלים ב- 40 השנה האחרונות, ביצעה מיפוי של קונפליקטים שונים של החיים למחלות שונות, והיא מאפשרת לאיש המרפא לעזור למטופל להביא קונפליקטים אלו למודעות ובכך להתרפא. גישה זו מסתכלת על מצבי החולי כולם, מהצטננות ועד סרטן, כעל תוכניות ביולוגיות מיוחדות של הגוףנפש, המופעלות בתגובה לקונפליקט ופועלות בהתאם לחוקים ברורים ומוגדרים, החוזרים על עצמם בכל מקרה ומקרה. הבנה זו שונה משמעותית מגישתה המבולבלת (אידיופטית) של הרפואה המערבית אל המחלות, והיא מעוררת תקווה רבה אצל המתרפא המבין אותה, מאחר והוא יכול להתחבר אל הסיבות בגללן פרצה המחלה, לקחת את האחריות על בריאותו ובכך להתחיל את תהליך הריפוי שלו עצמו.
  • עוד מאמר עתידי יעסוק בריקול הילינג (ריפוי בהיזכרות) על פי גישתו של ז'ילבר רנו, המבוססת על בעיקרה על הרפואה החדשה של ד"ר האמר, ועל תורת "הביולוגיה הכוללת" של ד"ר קלוד סבח, וכן על עבודתם של מרפאים רבים ושונים. גישה זו מרחיבה מאוד את היריעה באשר לסיבות בבסיסן של מצבי החולי השונים