img-6

צבים כל הדרך למטה – חיסונים: מדע ומיתוסים

זהו ככל הנראה אחד הספרים הטובים ביותר שנכתבו אי פעם על נושא החיסונים.

חלקו הראשון של הספר בודק באורח שיטתי ויסודי את הטענה הממסדית הגורסת כי החיסונים הם בטוחים, וכי בטיחותם הוכחה באינספור ניסויים ומחקרים איכותיים. לכשתסיימו לקרוא את פרקיו הראשונים, תדעו, בין השאר:

  • כיצד באמת נבדקת "בטיחות" החיסונים
  • מהו מסד הראיות המדעי עליו מבוססת תוכנית החיסונים
  • באיזה אופן "מדוללים" הדיווחים על תופעות הלוואי של החיסונים
  • אלו מחקרים על חיסונים לא יערכו לעולם, ומדוע

בחלקו השני, עוסק הספר בשלושה מהמיתוסים המרכזיים של תחום החיסונים:

  • המיתוס הגורס כי החיסונים הם שמיגרו את המחלות הזיהומיות, אשר הטילו אימה ופחד על האנושות עד לאמצע המאה ה-20
  • המיתוס של חסינות העדר
  • המיתוס של חיסון הפוליו ותרומתו לחיסול "מגיפות הפוליו"

בנוסף, תמצאו בספר זה הסברים רבים על מונחי יסוד בתחום החיסונים, כולל פרק המהווה קורס מזורז ללימוד מונחי יסוד בתחום האפידמיולוגיה (תורת המגיפות).

img-7

"כנראה אחד הספרים הטובים ביותר שנכתבו על נושא החיסונים"

ביקורת מפרגנת ל"צבים"
בעיתון ההסתדרות הרפואית

img-8

הפסקת משלוחים לחו"ל - Ceasing delivery abroad

עקב חוסר אמינות משלוח חבילות דואר לחו"ל ומקרים חוזרים של אובדן ואי-אספקה, הפסקנו בשלב זה לשלוח ספרים לחו"ל. באפשרותכם להזמין דרך קרובים בארץ או לרכוש את הספר באנגלית באמאזון

 Due to frequent delivery failures, we are currently do not send books abroad. English version is available on Amazon

אתכם הסליחה

"

בכתיבה גאונית, לא מתרצת ולא מתחמקת, שם הספר את העובדות היישר מול פניו של הקורא, תוך ניתוח מעמיק של כוחות השוק והמדע עליו מבוסס התחום [של החיסונים]

ש.כ.

אימונולוגית


"

אני ממליץ לכם בחום לקרוא את הספר החשוב ביותר שנכתב אי פעם על חיסונים. [הספר] מנפץ את המיתוסים עליהם גדלנו. והוא עושה זאת באלגנטיות ובצורה לוגית. ספר מדע.

לא אגזים אם אומר, שהספר הזה עומד לחולל מהפכה.

ד"ר גיל יוסף שחר (M.D),

המרכז לרפואת הרמב"ם


"

זהו ספר שונה ומיוחד המתמודד באומץ עם כל הטענות וההצהרות של הממסד הרפואי בארץ ובעולם... ספר חובה לכל מי שרוצה להכיר את נושא החיסונים לעומקו ולדעת מה לענות למתקיפים אותו בשם המדע.
אישית, למדתי והחכמתי רבות מקריאת הספר.

ד"ר חיים רוזנטל

רופא והומאופת

מבנה הספר

הספר כתוב במכוון בשפה פשוטה ומובנת לכל, והוא קל וזורם לקריאה. פרקי הספר בונים את הטיעון המרכזי נדבך אחר נדבך. הנושא הנדון בכל פרק מתואר על כל היבטיו, לצד הסבר על מיקומו בתמונה הרחבה של עולם החיסונים. כך, עושה הקורא צעד אחר צעד במסע להבנת הנושא המורכב של החיסונים, עד למסקנה הבלתי נמנעת...

בנוסף, בסופו של כל פרק מופיע סיכום תמציתי של הנושאים שנידונו בו, כמו גם תת-פרק המוקדש ל"מענה על טענות נפוצות" של מקדמי החיסונים.

זאת ועוד, תוכן העניינים של הספר מפורט במיוחד וכולל הפניות אל תתי הפרקים החשובים בכל פרק ופרק, דבר המאפשר דילוג מהיר אל המידע הרצוי.

הספר כולל 11 פרקים ואורכו 405 עמודים.

הפרק הראשון של הספר זמין לקריאה חופשית כאן.

img-9

הספר כולל תוכן עניינים מפורט במיוחד. לחצו על התמונה לצפייה.

סימוכין

הספר נסמך על מאות רבות של מקורות מידע ומחקרים מדעיים מתחומי הרפואה, האפידמיולוגיה, האימונולוגיה ותחומים מדעיים רלוונטיים נוספים. הטענות המובאות בו מוכחות אחת לאחת על ידי ציטוטים ומראי מקום מהספרות המדעית-רפואית, מאתרי רשויות הבריאות וכלי התקשורת הממסדיים, כך שגם רופא הילדים שלכם יתקשה מאוד(!) לסתור את הטענות המובאות בספר.

על מנת לחסוך בנייר, רוכזו כל 1,240 מראי המקום המוזכרים בספר במסמך אלקטרוני (PDF) נפרד, הפתוח להורדה חופשית ולצפייה במחשב ובסמארטפון (לחצו על התמונה לצפיה והורדה של המסמך).

המסמך כולל קישורים למאמרים המדעיים ולמקורות הרלוונטיים עליהם מסתמכות הטענות המובאות בספר, תוך ציון העמוד הרלוונטי הספציפי במסמך, ובמרבית המקרים אף כולל את הציטוטים המדוייקים המוכיחים את הטענות שבספר.

img-10

למעלה מאלף מראי מקום הכוללים מאות מקורות מידע, מחקרים ומובאות. לחצו על התמונה להורדת מסמך הרפרנסים של הספר.

זהו ספר שכל רופא ילדים חייב לקרוא!
 (למרות שמשרד הבריאות ממש לא רוצה שרופאי הילדים בישראל יקראו אותו)

על מה ולמה הספר הזה

הספר נכתב על ידי קבוצה של פעילים בתחום החיסונים בישראל, אשר הקדישו, במצטבר, עשרות שנות אדם להתעמקות ולמידה בתחום טעון זה, בסיוע מומחים מהארץ ומחו"ל.

מטרתו של הספר "צבים כל הדרך למטה – חיסונים: מדע ומיתוסים" היא להביא לשיח הציבורי על החיסונים את האמת המדעית על בטיחות החיסונים ועל המיתוסים עליהם נשען השיח בתחום טעון זה.

מטרה נוספת היא לסייע לציבור ההורים לקבל מידע אמיתי ושלם בנושא החיסונים על מנת שיוכלו לקבל החלטה מושכלת עבורם ועבור ילדיהם.

מטרה שלישית היא לסייע לאנשי מערכת הבריאות (רופאים, אחיות טיפת-חלב, וכו'), הנאלצים לתמוך בפרקטיקה רפואית עליה הם יודעים מעט מאוד.

ראו הוזהרתם: אם אתם תומכים כיום במתן חיסונים, או שהעדפתם שלא להקדיש מחשבה יתרה לנושא כיוון ש"מדובר בענין רפואי שיש להשאיר לרופאים ולמדענים", הספר "צבים כל הדרך למטה – חיסונים: מדע ומיתוסים" יאתגר את תפיסתכם לגבי החיסונים ועשוי, או עלול, לשנותה מן היסוד.

אם הינכם מחזיקים בעמדה ביקורתית לחיסונים, ספר זה יסייע לכם לראות תמונה מלאה ומקיפה של הנושאים בהם עוסק התחום ויספק לכם בסיס מצוין להגן על בחירותיכם מפני ביקורת חיצונית.

כך או כך, לאחר קריאת ספר זה תהיה האמת בתחום החיסונים גלויה לעיניכם, מוסברת בשפה נגישה ומתועדת באיכות שלא נראתה כמוה. כל המידע המפוזר בעשרות אתרי אינטרנט וברשתות החברתיות - מאוגד כעת ומסודר בספר אחד.

img-11


"צבים כל הדרך למטה" הספר שצריך להיות על שולחנו של כל הורה...

זהו ספר שכל הורה לילדים חייב לקרוא!
(למרות שמשרד הבריאות ממש לא רוצה שהורים בישראל יקראו אותו)

ביקורת הספר בירחון "הרפואה":

בגיליון ספטמבר 2019 של הירחון "הרפואה" (כתב העת הרפואי הוותיק והחשוב בישראל), הופיעה ביקורת על הספר. הנה מספר ציטוטים ממנה:

       התברר לנו שמדובר בספר חשוב, רציני ומדעי, שכתוב היטב ובבהירות, החושף באופן מקיף את הנושא בו הוא מתמקד – התבססותו של הממסד הרפואי על מחקרים בתחום החיסונים שבשגרה, הלוקים לכאורה במתודולוגיה בעייתית ואשר הובילו למסקנות שאינן תמיד מבוססות מחקר."

       מתוך קריאה בעושר המחקרים המתוארים בספר, מצטיירת תמונה שלפיה המדע, שעליו אנו אמורים לסמוך, לעיתים נדמה לכאורה כמסע יחסי ציבור, שבמרכזו עומדים יצרני החיסונים (חברות תרופות), סוכנויות הרגולציה והגופים המקצועיים, ועולה החשד שהם אינם נמנעים מ-Fake Science, מדברור של עובדות שאינן מדויקות או נכונות, ובהכפשת העמדות הספקניות והביקורתיות."
       הספר 'צבים' מעניק כלים חשובים מאוד במשימה זו, של חינוך עצמי ציבורי, ובכך מהווה פרסום חשוב בעברית בתחום המסוים של החיסונים ובתחום הרפואה בכלל. יש לברך את המחברים הן על ההשקעה המדעית העצומה, הרצינית והמעמיקה, והן על האומץ לחשוב מחוץ ל'קופסת הממסד'... "

       לסיכום, אנו ממליצים מקרב לב על הספר 'צבים', כקריאת חובה מדעית, רפואית וציבורית. ספר זה צריך לקבל את המקום הראוי לו, על מנת שניתן יהיה לנהל דיון מדעי רציונלי, לוגי, ספקני וביקורתי בשאלת החיסונים שבשגרה; על מנת שניתן יהיה להיעזר בו כדי לתקן את מדע הרפואה במקומות בהם [הוא] לוקה בחסר, באמצעות ויכוח מדעי פתוח וחופשי."

והנה קצת ממה שאומרים הקוראים שלנו:

ד"ר גיל יוסף שחר (MD), המרכז לרפואת הרמב"ם

אני ממליץ לכם בחום לקרוא את הספר החשוב ביותר שנכתב אי פעם על חיסונים: צבים כל הדרך למטה - חיסונים: מדע ומיתוסים. 
הספר מביא מאות רבות של עובדות, המגובות ברפרנסים מדעיים, שישאירו אתכם פעורי פה.
הוא מנפץ מיתוסים עליהם גדלנו, בזה אחר זה. והוא עושה זאת באלגנטיות ובצורה לוגית. ספר מדע.
הוא מביא את כל מה שהממסד הרפואי יודע ולא רוצה להגיד לכם...
עולם שלם עומד להתגלות לכם.
כשקראתי את הספר, לא יכולתי להניח אותו מידיי. מדי עמוד התגלו בפני עובדות רבות שלא ידעתי (חלקן כתובות במאמר זה).
המחברים ביצעו מחקר, שלדעתי לא נראה כמותו, על עולם החיסונים.
הוא נקרא כמו ספר מתח עלילתי.
הספר כתוב בצורה בהירה ומראה לכם שלב אחרי שלב, איך נולדו התפיסות של רוב הציבור לגבי חיסונים ומה נמצא מאחורי הקלעים של עולם החיסונים.
לא אגזים אם אומר, שהספר הזה עומד לחולל מהפכה.

לקריאת המאמר המלא...


גיא בן-צבי, מנכ"ל ויועץ מדעי, אומגה 3 גליל

הספר "צבים כל הדרך למטה" מציג את הוויכוח בין אנשי "הארץ השטוחה" - הרופאים, הממסד הרפואי והתקשורת הרפואית המאמינים בכל ליבם לאגדת (שלא לומר דת) החיסונים ומוכנים להיהרג, ואפילו להרוג על קדושתה, לבין אנשי היקום העגול והרב מימדי אשר מסתכלים לאמת הבלתי נוחה של החיסונים בעיניים.

הספר יוצא לאור בתקופה בה הוויכוח על חיסונים עלה לרמה של תבערה לאומית ואפילו ציד מכשפות. הורים וילדים מנודים, הכנסת מחוקקת חוקים, הסתה ברשתות ובתקשורת הממוסדת, והכל על בסיסן של הנחות רעועות מבחינה מדעית - וזה צבים כל הדרך למטה.

ממסד רפואי עשיר ובור מהצד אחד, והורים משכילים חקרנים ודלי אמצעים מהצד השני. ובתווך תקשורת מגויסת למען עניין, תקשורת של כתבים ועיתונאים קצרי קשב וחסרי דעה עצמאית שלא רוצים או לא מסוגלים להתמודד עם החומר המדעי עצמו ונגררים לציטוט אינסופי:
חיסונים הם בטוחים ויעילים
אין אף מחקר שמוכיח כי הם מסוכנים
אין אף מחקר שמוכיח כי הם לא יעילים
וחיסון העדר הוא הגביע הקדוש
וזה צבים כל הדרך למטה....

הספר "צבים כל הדרך למטה – חיסונים: מדע ומיתוסים" מיועד להורה, לרופא, למטפל, לעיתונאי שרוצה לטעום מהגלולה האדומה ולצאת מהמטריקס. אבל נטילת גלולה אדומה משמעותה זעזוע עמוק בפני אמת לא נוחה, מטרידה ומפחידה.

עכשיו, משהספר יצא – כבר אין לכם יותר תירוץ שלא לדעת. הספר כתוב בצורה בהירה ונוח לקריאה כך שגם מי שאינו בקיא בנבכי נבכיו של עולם החיסונים יוכל להבין את האמור בו בקלות. מצד שני, הניתוח בו יסודי ואיכותי – ואמין מאוד. הכל מתועד ברפרנסים, כך שהוא מתאים מאוד גם לקוראים אקדמאיים. בתור אדם שקרא כבר עשרות ספרים בתחום הבריאות (ואפילו תרגם אחד לעברית), מדובר ללא ספק בספר מהשורה הראשונה ולגאוותנו - הוא כחול-לבן!

אז יש לכם את האומץ? קחו את הגלולה האדומה וצאו מהמטריקס. ועשו בחירה מושכלת.

אין לכם? קחו את הגלולה הכחולה והישארו במטריקס הרפואי. ורוצו להתחסן ולחסן בעיניים עצומות.

האחריות בכל מקרה - עליכם.

ד"ר חיים רוזנטל - רופא והומאופת

"צבים כל הדרך למטה - חיסונים מדע ומיתוסים" הוא ספר יוצא דופן כמו שמו. המחברים לא הזדהו בשמם אבל מגיעות להם מחמאות רבות על עבודתם. הממסד בארץ ובעולם מפרסם שוב ושוב שהחיסונים נבדקו אינספור פעמים והינם יעילים ובטוחים. הספר "צבים..." מתמודד עם הטענות הללו ומראה שבמציאות, העובדות הן שונות ואין באמת מחקרים ראויים לבטיחות החיסונים כפי שטוען הממסד שוב ושוב.
הספר מתייחס לסוגיות מרכזיות של תחום החיסונים, כגון: יעילות החיסונים, בטיחות החיסונים, אופן ביצוע מחקרי הבטיחות, הסיבות לירידה ההסטורית במחלות הזיהומיות/מדבקות, נושא "חסינות העדר", נושא מחלת הפוליו, ועוד.
זהו ספר שונה ומיוחד המתמודד באומץ עם כל הטענות וההצהרות של הממסד הרפואי בארץ ובעולם שהנן לכאורה מדעיות ומבוססות מחקרית.
זהו ספר חובה לכל מי שרוצה להכיר את נושא החיסונים לעומקו ולדעת מה לענות למתקיפים אותו בשם המדע.
אישית, למדתי והחכמתי רבות מקריאת הספר.
ממליץ מאוד.


ש.כ., אימונולוגית

הספר "צבים כל הדרך למטה" הוא ספר חובה לכל אדם במדינת ישראל שבריאות ואמת חשובים לו. בשונה מספרים אחרים שנכתבו על נושא חיסונים, מדובר בספר אשר מתמודד ישירות עם השאלה המרכזית של התחום: אם כולם אומרים שהעולם שטוח איך זה שקומץ אומר שהעולם הוא עגול?

בכתיבה גאונית, לא מתרצת ולא מתחמקת, שם הספר את העובדות היישר מול פניו של הקורא, תוך ניתוח מעמיק של כוחות השוק והמדע עליו מבוסס התחום. מהניתוח בספר עולה ומופיעה באופן ברור האמת המאוד מטרידה לגבי החיסונים – האופן הבעייתי מאוד שבו נבדקים חיסונים לבטיחות ויעילות, הכוחות הפועלים לטשטש את נזקי החיסונים, והאינדיקציות ההולכות ומצטברות המצביעות על כך שייתכן והנזק בחיסונים עולה עשרות מונים על התועלת שבהם.
הספר גם מנפץ כמה מהמיתוסים והסיסמאות המושמעים תדירות על ידי הקהל תומך החיסונים באמצעות שימוש במידע ממקורות מדעיים שבקונצנזוס. לאחר שנחשפים למידע שמביא הספר, נותר רק לתהות על מניעיהם האמיתיים של מצדדי החיסונים אשר חוזרים על טענות אלו שוב ושוב למרות שהמדע שעומד מאחוריהם הוא קלוש, במקרה הטוב.


טלי ספיר, אמא ל-7, שקד

אני אמא לשבעה ילדים, שבחרה להפסיק לחסן לפני למעלה מ-15 שנים, ומאז ממשיכה לקרוא ככל שביכולתי אודות הנושא.
למרות העניין הרב שלי בנושא והידע שכבר צברתי ברבות השנים, למדתי המון עובדות מרתקות גם מהספר החדש, ונהניתי מאוד מהקריאה. הספר כתוב בצורה מרתקת ומוסר סיפור מעניין לצד המון עובדות חשובות, שהלוואי שכל הורה היה מודע להן בטרם היה מקבל החלטות גורליות בנוגע לרווחת ילדיו.
המחברים מוסרים בספר את המידע הקיים כיום בנוגע לחיסונים: החסרונות וגם היתרונות, ובעיקר את הלא ידוע.
להערכתי הספר מתאים וקל לקריאה לכל הורה המעוניין לקבל החלטה מושכלת בנוגע לחיסון ילדיו, ובלי שום ספק ההורים ימצאו בספר מידע רב שלא יוכלו לקבל בשום מקום אחר, כולל ובעיקר בסניף טיפת-חלב ואפילו אצל רופא המשפחה. קיימת בספר הפניה לכל טענה ועובדה, כך שיקל על הקורא למצוא את המקור, במקרה שירצה להעמיק בנושא, או להעזר באיש מקצוע כדי לברר את העובדות לאשורן.
אני שמחה מאוד שאנשים מוכשרים מצאו את הזמן לארוז את כל המידע החשוב הזה באופן כל כך ברור ומרתק עבור כל אדם המבקש להתחיל להתמצא בנושא. הלוואי שהיה לי ספר כזה לפני 15 שנים, ואני ממליצה עליו לכל הורה היום.

"צבים כל הדרך למטה – חיסונים: מדע ומיתוסים"  

אתם יוצאים למסע שישנה את חייכם!