יכולים אנו לראות כעת בברור כי סרטן אינו התוצאה של תאים הגדלים ללא אבחנה, אלא תהליך משמעותי וצפוי, המתרחש בהתאמה מלאה למחזור החיים

ד"ר ריקה גירד האמר

החוק השלישי של הרפואה החדשה

מדוע רקמות מסוימות מגיבות בשגשוג של תאים בשלב הפעיל, בעוד שאחרות מגיבות בהחסרה של תאים, זו התעלומה בה נתקל ד"ר האמר לאחר שהצליח להבין את החוק הראשון ואת החוק השני של הרפואה החדשה. את התשובה הוא מצא בידע של תורת חקר העובר (אמבריולוגיה) ובמחקר העָנֵף של שכבות הנבט העובריות, שאת תפקידן בהתפתחות המחלות מסביר הידע של החוק השלישי:

החוק השלישי:

ניתן לסווג את כל מה שנקרא "מחלות", על פי הקשר שלהן לשכבת נבט עוברית ספציפית.

ד"ר האמר: "על ידי סיווג של כל הגידולים, הכיבים והנפיחויות על פי שכבת הנבט ממנה התפתחה רקמת האיבר החולה, ניתן לראות כי לכל המחלות הקשורות לשכבת נבט מסויימת יש תכונות משותפות מסויימות." 

מהן שכבות הנבט העובריות

עם ההפריה והתחלת התחלקות התאים ברחם, מתפתחים שלושה (ולמעשה ארבעה) סוגים עקריים של רקמות, מהן מתפתחים בהמשך אברי הגוף כולם. רקמות בסיס אלו נקראות שכבות נבט עובריות, והן נוצרו בזמנים שונים במהלך הבריאה והאבולוציה, ככל שהתפקוד של האורגניזם הלך והשתכלל ונוספו לו מאפיינים חדשים, והוא נדרש לתכונות חדשות אשר לא סופקו על ידי רקמות שכבת הנבט הקדומה יותר. הנה כמה תכונות המאפיינות את שכבות הנבט השונות והאיברים הקשורים אליהן:

  • כל שכבת נבט כזו קשורה אל, ונשלטת על ידי, חלק ומיקום מסוים של המוח. 
  • לכל שכבת נבט יש מבנה רקמה (היסטולוגיה) מסוים
  • לכל שכבת נבט קשורים סוגים עיקריים אחרים של מיקרובים (הרחבה על כך בחוק הרביעי)
  • כל שכבת נבט מגיבה לקונפליקטים מסוג כללי מסוים
אפשר לומר גם כי לכל שכבת נבט יש היבט תפקודי מסוים, ולכן האיברים הנובעים משכבת נבט מסויימת זו או מכילים אותה, מגיבים בצורה מסויימת במהלך התכנית הביולוגית באופן התואם היבט תפקודי זה.

קצרים ולענין - קורסים בווידאו

קורסי הוידאו שלנו הם ניסיון להביא את החומר המורכב של הרפואה החדשה לאנשים מן הישוב, למתחילים, ולאלו שרוצים להבין את עיקרי הרפואה החדשה מבלי להיות מטפלים ומבלי ללמוד אנטומיה, פיזיולוגיה ושיטות ריפוי שונות (אך הם מתאימים גם למטפלים שרוצים עכשיו ומהר).

כדי לעשות זאת יצרנו קורסים המורכבים מסרטוני וידאו קצרים המסבירים את עיקרי הרפואה החדשה עם הדגמות ודוגמאות רבות, מלוות באנימציות מרהיבות.


עבור אלו מכם השוקלים ללמוד את הרפואה החדשה לעומק, קורס זה יכול לשמש כמבוא, שיאפשר לכם לדעת אם ברצונכם להעמיק והשתלם בנבכי הרפואה החדשה. להמשך הדרך אנו ממליצים על קורס המלא שלנו, המיועד לאנשי מקצועות הריפוי.

קוד הצבעים של הרפואה החדשה

בתרשימים של הרפואה החדשה השתמש ד"ר האמר בצבעי צהוב, כתום ואדום כדי לתאר את שכבות הנבט באיברים השונים. להלן תאור שכבות הנבט הללו, מהקדומה ועד המאוחרת יותר, עם הצבעים שלהן לפי תרשימי הרפואה החדשה:

שכבת אנדודרם: זוהי שכבת הנבט הקדומה ביותר והיא נשלטת מגזע המוח. איברים הנובעים ממנה כמו מערכת העיכול, הריאות, הרחם ואחרים, מגיבים לקונפליקטים הקדומים ביותר הקשורים לנשימה (קונפליקט פחד-מות), למזון (קונפליקט נתח), ולרביה (קונפליקט הולדה).  שכבה זו מגיבה בשגשוג תאים במהלך השלב הפעיל, המגביר את תפקוד האיבר כדי לסייע בפתרון הקונפליקט. שלב התיקון מביא לפירוק אותם תאים עודפים בעזרתם של חיידקי TB ופטריות, בתהליך היכול להביא לדימום, דלקת ובצקת באיבר המתרפא.

שכבת המזודרם: מחולקת ל- מזודרם ישן ול- מזודרם חדש. למרות שמבחינת אמבריולוגית מדובר באותה שכבת נבט עוברית, ישנם הבדלים חשובים בתגובת איברים הנובעים מן המזודרם הישן לעומת החדש, בהתאם לחלק המוח המפקד על איברים אלו:

מזודרם ישן:  האיברים הנובעים משכבת נבט זו נשלטים מהמוחון (צרבלום), השוכן בסמוך לגזע המוח. התפקוד העיקרי של איברים אלו - כמו הדרמיס (שכבת הביניים של העור) הפריטונאום והפריקרדיום (יריעות מעטפת המגנות ומקבעות את אברי הבטן והלב) - הוא הגנה. בהתאם, הקונפליקט העיקרי הקשור לשכבה זו הוא קונפליקט התקפה. אברי המזודרם הישן מגיבים בדומה לאברי האנדודרם בהגברת תפקוד ושגשוג תאים בשלב הפעיל ובפרוק התאים הללו בשלב התיקון, בעזרתם של חיידקים מאוחרים יותר. גם כאן התהליך יכול להביא לדימום, דלקת ובצקת באיבר המתרפא.

מזודרם חדש: האיברים הנובעים משכבה זו נשלטים מהמדולה של קליפת המוח. התפקוד העיקרי של איברים אלו - העצמות, שרירי השלד, הרצועות והמפרקים, רקמת השומן ואחרים - קשור ליציבות ותנועה. הקונפליקט העיקרי הקשור לשכבה זו הוא קונפליקט ירידת ערך עצמי. אברי המזודרם החדש מגיבים בהפחתת תפקוד והחסרת תאים בשלב הפעיל, עקב כיוב (לדוגמה, אוסטיאופורוזיס בעצמות) ושיקום של התאים הללו במהלך שלב התיקון על ידי שגשוג תאים המלווה בדלקת ובבצקת. גם הדם, כלי הדם ומערכת הלימפה נובעים משכבת המזודרם החדש ומגיבים בדומה לקונפליקטים של ירידת ערך עצמי. 

שכבת אקטודרם: שכבה זו נחשבת לתוספת מאוחרת יחסית לאבולוציה שלנו. האיברים הנובעים משכבת נבט זו זו נשלטים מקליפת המוח, שהיא החלק החדש והגדול ביותר המוח. בגוף, שכבת הנבט אקטודרם מכסה את שכבת האנדודרם ובכך מהווה לרוב מעין ציפוי פנימי או חיצוני לאיברים רבים, החל משכבת העור החיצונית (אפידרמיס), ועד השכבות הפנימית של הלוע, הרקטום, צנוריות החלב בשד, צינוריות המרה בכבד, דרכי הנשימה, פנים הרחם, כלי הדם של הלב ועוד.  איברים אלו מגיבים לקונפליקטים הקשורים למגע בין פרטים (בלהקה) ונושאי הקונפליקט העיקריים הפוגעים בשכבת הנבט אקטודרם הם קונפליקטים של פרידה (היפרדות), של טריטוריה ושל מיניות. בדומה למזודרם החדש, אברי האקטודרם מגיבים אף הם בהפחתת תפקוד והחסרת תאים בשלב הפעיל עקב כיוב, ושיקום של התאים הללו במהלך שלב התיקון, על ידי שגשוג תאים המלווה בדלקת ובבצקת (לדוגמה, דלקת דרכי השתן, דלקת סמפונות, דלקת גרון ועוד).

שכבת העור העילית, האפידרמיס, נובעת משכבת נבט אקטודרם. השכבה שתחתיה, הדרמיס, נובעת מהמזודרם הישן. שכבת השומן התת עורי נובעת מן המזודרם החדש.

חלק מהאיברים מכילים תאים משכבת נבט יחידה. לדוגמה המעיים (כמעט לכל אורכם), העצמות ושרירי השלד. איברים רבים אחרים מכילים רקמות ממספר שכבות נבט, כמו הכליות, העיניים, העור ועוד. הכרות עם שכבות הנבט העובריות ועם ההתנהגות שלהם במהלך התוכנית הביולוגית, מאפשרת להבין חלק חשוב מאוד בתצרף הרפואה החדשה כפי שגילה אותה ד"ר האמר.

כשאנו יודעים מאיזו שכבת נבט מורכב איבר או רקמה כלשהם, אנו יכולים להבין כמה דברים חשובים על תפקידו של האיבר, על הקשר עם איברים אחרים, על ההקשר האובולוציוני שלו ועוד. במישור המעשי, דרך שכבת הנבט אנו למדים על תגובתם של איבר או רקמה במהלך התוכנית הביולוגית, על המחלות האופיניות להם וכיצד הם מחלימים מהן. אך החשוב מכל, השיוך שכבות הנבט מגלה לנו באופן מיידי מהו הסוג הכללי של הקונפליקט אותו חווה האורגניזם ואשר הביא למחלתו, כפי שרשום בפירוט השכבות לעיל.

מרבית הבלוטות המפרישות בגוף, לדוגמה, נובעות מרקמת האנדודרם, בעוד הצינוריות המובילות הפרשות אלו ליעדן, מכוסות בשכבה אקטודרמית פנימית. דוגמאות לכך הם בלוטות הרוק, השדיים, הכבד ואחרים.

גוף הכבד (הפרנכימה) מסנן רעלים מהדם ומייצר את מיצי המרה, בנוי מרקמת הנבט אנדודרם, אך הוא מפריש את המרה דרך צינוריות המרה העשויות רקמת נבט ממוצא אקטודרמי. ניתן ללמוד מכך כי בלוטת הכבד התפתחה בשלבים מוקדמים של האבולוציה, אולם הצורך להוביל את נוזל המרה אל מחוץ לבלוטה, התפתח בשלב מאוחר יותר. 

בנוסף, אנו למדים כי הכבד יושפע משני קונפליקטים שונים. בעוד שרקמת הכבד מגיבה לקונפליקט רעב (או פחד מרעב וממחסור) עם שגשוג תאים בשלב הפעיל, על מנת להגדיל את נפח הרקמה ואת יכולתה לנצל מזון, הרי שצנורות המרה וכיס המרה מגיבים לקונפליקט כעס טריטוריאלי (או קונפליקט זהות נקבי*) בהחסרת תאים על ידי כיוב השכבה הפנימית של צנרת המרה, דבר המגדיל את קוטר הצחנוריות ומאפשר הפרשה של יותר  מרה המסייעת לטפל בקונפליקט.

* היותו של קונפליקט "נקבי" או "זכרי" נובעת ממיקום המרכז הרלוונטי במוח בצד הנקבי או הזכרי, ואינה מגדירה כי הקונפליקט יפגע בהכרח בזכרים או בנקבות. עוד על קונפליקטים ועל המשתנים הקובעים איזה חלק של המוח יפגע אפשר ללמוד בפרק על החוק הראשון של הרפואה החדשה.

liver cutout GNM collors

הפרנכימה של הכבד (בצהוב) נובעת משכבת הנבט אנדודרם הקדומה. צינורות  המרה וכיס המרה (באדום) הם תוספת מאוחרת יותר הנובעת משכבת הנבט אקטודרם

"מדע האמבריולוגיה והידע שלנו על האבולוציה של האדם הם היסודות של הרפואה. אלו הם שני המקורות המגלים לנו מהו טבעו של הסרטן ושל כל מה שמכונה 'מחלות'."

ד"ר ריקה גירד האמר

הקשר שגילה ד"ר האמר בין שכבות הנבט העובריות לבין התנהלות התוכנית הביולוגית והמחלה באיברים השונים, חיבר את תגליות הרפואה החדשה ועיגן אותן במחקר המדעי הרפואי והביולוגי. כעת הפכו המחלות מתופעה שרירותית לתגובה מובנת והגיונית של הגוףנפש לקונפליקטים השונים אותם חווה האדם בחייו. 

הבנת הקשר של איברים ורקמות ושל מחלותיהם אל שכבות הנבט יכול לסייע לכל מי שיש לו ענין עם מחלה, בין אם הוא מטפל ובין אם חולה. בין הדברים ששכבות הנבט יכולות  לעזור לנו להבין הם: איזו משפחה של קונפליקטים מעורבת בבעיה, כיצד תתפתח המחלה ומה צפוי בהמשך הדרך, באיזה שלב של התוכנית הביולוגית מצוי החולה ומה כדאי לעשות, או לא להימנע מלעשות, על מנת לסייע בהבראה. 

אני מאוד גאה באתר הקטן שלי, ובמאמרים המושקעים שבו, המשקפים את התפתחותי כיועץ, כותב ומטפל בענינים של בריאות. 

עם זאת, המרכז הישראלי לרפואה החדשה, הוא כיום מקור  הידע הנרחב ביותר, בעברית, על הרפואה החדשה. חברי ואני מעשירים אותו כל העת בידע נוסף  על תגליות מהפכניות אלו, השומטות את הקרקע מתחת רגלי "רפואת המחלות" המקובלת.
                      אני מזמין אותך לבקר גם בו.

עם זאת, מניסיוני האישי נוכחתי כי עבור אלו שאינם מכירים את נושא שכבות הנבט העובריות, שילוב הידע החדש הזה יכול להקשות על ההבנה ולגרום לתחושה של בלבול. אם אתם מרגישים כך, אני ממליץ להניח בשלב זה את הידע של החוק השלישי בצד, ולהתמקד בהפנמת שני החוקים הראשונים. בהמשך הדרך תוכלו לראות כיצד הידע הזה הולך ומשתלב ומאיר עבורכם באור בהיר יותר את תגליות הרפואה החדשה.

ולמי שבוחר בכל זאת להתמודד, הכנתי כאן טבלה מרכזת של עיקרי החוק השלישי, ופותחת לנו גם צוהר אל החוק הרביעי, העוסק בתפקידם של מיקרובים במהלך התוכנית הביולוגית.

Germ Layers table

טבלת שכבות הנבט על פי צבען לפי תרשימי ה"ח, והקשר שלהן  למוח, לקונפליקט, לתוכנית הביולוגית ולמיקרובים (חוק 4)

להתראות בקרוב, במאמר על החוק הרביעי של הרפואה החדשה...