משרד הבריאות והטיפול בדעות לא נוחות

זה זמן רב שאני בעסקי ההסכמה מדעת בכל הקשור לחיסונים, בעבר נהגתי להגיב רבות בקבוצת "חיסונים - בחירה מושכלת", אך עוד לפני שהוקמה השתתפתי במאבק במסע ההפחדה לעידוד ההתחסנות בפוליו שפתח משרד הבריאות ב- 2013 (זוכרים: נגיפים בביוב, עוד חיסון לכל הילדים, אף חולה בפוליו אך עליה משמעותית בחולי מחלת השיתוק החלופית "גיאן-ברה"), ואף הפקתי את תרגום הספר "אשליית החיסון" שנכתב על ידי מדענית חיסונים שחזרה בתשובה.

ידעתי שקולי חורג מאוד מן הקונצנזוס שיש, לכאורה, בנושא זה, וזמן רב ציפיתי לאיזו פגיעה מצד מקדמי החיסונים, אך חוץ מוויכוח פה ושם, כינויי גנאי אחדים, ואיחולי מוות ממחלות משונות, לא זכיתי בכזו. כנראה שפשוט לא הייתי אפקטיבי מספיק. 

לכשקיבלתי על עצמי לעזור במכירת הספר החדש "צבים כל הדרך למטה - חיסונים: מדע ומיתוסים" באתר (ולא. גם אני לא יודע מי הם המחברים), זה כבר שינה את התמונה. אנשי דת החיסונים הגיבו בשליחת תלונה למשרד הרלוונטי בתאגיד האם שלהם, משרד הבריאות.

וכך, בתאריך 3 בינואר, בדיוק שבוע אחרי התחלת המכירה של הספר, וכנראה עוד לפני שהגיע למזמיניו הראשונים, כבר סיימה הוועדה לכתוב ולפרסם באתר שלה מכתב, הממוען לכאורה אלי. ולמה לכאורה?... כי עד היום, שלושה שבועות לאחר כתיבתו, המכתב הזה לא הגיע אלי, למרות שנשלח, לכאורה, הן בדואר רשום עם אישור מסירה, והן דרך אימייל, כרשום בו.

עם זאת, חמישה ימים מאוחר יותר הגיע המכתב הזה, באימייל, אל שותפים עסקיים שלי, בדרישה שיורידו את פרופיל המטפל שלי מהאתר שלהם. רק אז, ובנסיבות אלו, שמעתי לראשונה על קיום המכתב.

img-6

מכתב משרד הבריאות (3/1/19) - רק התחלנו

img-7
מכתב התשובה שנשלח לוועדה

לאן נעלם המכתב של משרד הבריאות?

תוכנו של המכתב עצמו הוא מטריד, אך אני מוטרד יותר מכך שהמכתב הזה כלל לא הגיע כלל אלי, ומדוע...

הייתי רוצה לחשוב שהיתה שם פשוט פשלה קטנה. מזכירת הוועדה שכחה לשלוח אלי את המכתב באימייל ובדואר, אך כן זכרה לפרסמו באתר הוועדה ולשלוח אותו לשותפי העסקיים . טעויות קורות. מה שמטריד אותי יותר, וכפי שרשמתי במכתבי לוועדה, זה החשד שיש כאן ניסיון מכוון של הוועדה לציירני כעבריין סידרתי, המתעלם מפניות חוזרות ונשנות שלה, ובכך גם לפגוע בשמי הטוב, וגם להצדיק נקיטת פעולה חמורה נגדי בהמשך הדרך.

הוועדה לא הסתפקה בכך, והאשימה אותי בפתיח ובסעיף הראשון למכתבה כי התעלמתי מפניות קודמות שלה בעבר. סעיף זה הוא, כנראה, סתם שקר גס. זאת משום שעד ארוע זה הוועדה לא פנתה אלי אף פעם, לא פרסמה בעבר מכתב כזה באתר שלה, ואני בספק אם אי פעם כתבה או שלחה מכתב כזה, כפי שנטען בתחילת מכתבה הנוכחי.

מה קרה מאז - עדכון בפברואר 2023

מאז השתנה הכל. משרד הבריאות הפך להיות חוד החנית של קידום המצאת הקורוNה, של מתן חיזרוקים ניסיוניים וקטלניים למליונים, של הפרת חוקי יסוד שחשבנו שמגינים עלינו, של תעמולת הפחדה ואימה מרושעת ונרחבת אפילו מזו של מגיפת הפוליו של המחצית הראשונה של המאה ה- 20 ועוד. למעשה, משרד הבריאות ומאחוריו הממשל כולו (שהוא, למעשה, כך מסתבר, תאגיד פרטי הניזון מאזרחיו), הציג לפני כולנו את פניו האמיתיות כסוכן של חברות "תרופות" מושחתות ושל עליתות דאבוסיות ו- WHOיות שטניות, שכפי שכנראה אפשר כבר להבין, רוצות ש- 95% מאיתנו לא יהיו עוד.

לאור ארועי 4 השנים האחרונות, הסיפור הפרוש בדף זה ובמכתבים המלווים אותו נראה קטן, טרוויאלי, ואולי אפילו תמים. סתם הצקה קטנה של משרד ממשלתי גדול לאזרח קטן הפועל לפי החוקים, וכל זה. אך במבט מפוכך ועם הפרספקטיבה החדשה, אפשר לראות כיצד הסיפור הקטן שלי ושל מטפלים אחרים, היה לכל היותר מין קדימון זעיר לגל הרשע, המרמה, הציניות וההתעללות שבא עלינו בהמשך, ועדיין לא חלף כיום...

אני תקווה לעדכון אופטימי יותר ב- 2027.

לחנוק את הרפואה המשלימה

הלוואי ואני טועה, אך ככל שביכולתי לשפוט, מכתב כזה הוא כנראה אחת הדרכים בהן מנסה משרד הבריאות לייצר לחץ והפחדה אצל מטפלים משלימים כמוני. בעודו נמנע כבר עשורים מהסדרה של מקצועות הבריאות המשלימים, עושה משרד הבריאות שימוש מגונה בפקודת הרופאים (סעיפים 3, 5), אותה מפרש המשרד לחומרה, כאילו אין להזכיר מילים המכילות את השורש העברי 'רפא' (לדוגמה במילים כגון ריפוי, רפואה), בהקשר לכישורים כלשהם של המטפל או לחומרים בהם הוא משתמש או ממליץ. בצורה זו אוחז משרד הבריאות בגרונם של המטפלים ברפואה החלופית, וחונק את יכולתנו להביא מסר ומרפא אפקטיבי לציבור.

אני חושש כי כך הם עושים במקרה זה. מאחר ואינם יכולים להגיד לי להפסיק למכור את הספר (חופש דיבור/עיסוק וכדומה), הם רומזים לי כי המשך מכירתו יגרום להם לרדת עלי דרך פרסומי האתר שלי, אשר אינם עומדים, לכאורה, בסעיפים הרלוונטיים של החוק. וכדי להעצים את הלחץ והפחד, הם מאשימים כי התעלמתי מהם, ומזכירים גם "קבלת דבר במרמה", ו"נסיבות מחמירות" ויוצא באלו ביטויים משפטיים מפחידים.

img-8

אני מודה שבהתחלה הצליח להם, זה היה די מלחיץ. אבל כשנרגעתי קצת, בחרתי להגיב למכתב הוועדה בתשובה מפורטת מאוד, שאני מקווה שהיא מדברת בעד עצמה.

ומה בהמשך הדרך? אני מניח שנדע יותר אם הוועדה תתקן את מכתבה, כדרישתי, לאחר שקיבלה את ההבהרות ששלחתי לה, או תשאיר אותו כמות שהוא כאמצעי מתמיד להפעלת לחץ ולפגיעה בשמי הטוב. ואולי הם ינסו לשחק קשוח, ולנסות לתבוע. ימים יגידו.

מה שבטוח, הם לא יכולים למנוע את מכירת הספר. צבים כל הדרך כבר כאן, כדי להישאר!

רק בריאות

גדעון כינר ND

img-9
אשליית החיסון