​שיטות וגישות ריפוי


תחת תפריט זה מתוארות הגישות העיקריות בהן אנו משתמשים במרפאת תדרים מרפאים, כדי לתת מענה לבעיות הבריאות של מתרפאים המגיעים אלינו. וביניהן:

​הרפואה החדשה - מבינה את הגורמים לחולי ואת צורת התנהלותו באופן שונה מאוד מהתפיסה המקובלת אצל הרפואה הרגילה. הרפואה החדשה יודעת לאת קונפליקטים גורמי חולי הנובעים מהחיים, ולתאר בצורה הגיונית וקונסיסטנטית כיצד המחלה מתפתחת בכל שלב, עד להופעת אותם תסמיני חולי מקובלי (חום, כאבים, גידולים...) ​שאליהם הרפואה הרגילה מתייחס ​כמחלה. ברפואה החדשה קיים ידע רב הקושר בין מצבי חיים הגורמים לקונפליקט רגשי מסויים, לבין מצב החולי שיתפתח בהמשך לאותו קונפליקט. הרפואה החדשה מגדילה לעשות ומגדירה סידרה של חוקים ביולוגיים, הפועלים על כל החיים באשר הם, ומציעה נקודת מבט עקבית והגיונית ביותר על הסיבות ועל ההתנהלות של כל מצבי חולי, בדיוק אותם עקביות והיגיון החסרים כל כך בחשיבה המבולבלת של הרפואה ​הרגילה. 
ראו עוד באינדקס הרפואה החדשה

רפואה אורתומולקולרית - גישה  זו דוגלת במתן מינונים גבוהים של מזינים לגוף, בצורה של תוספי תזונה, מתוך הבנת המחסורים התזונתיים המובילים לתחלואים שונים. לגישה זו ערך רב בחיזוק הגוף על ידי השלמת חוסרים אלו, והיא עשוייה להוות סיוע רב ערך לתהליך הריפוי.
ראו עוד על ויטמין C במינון גבוה כעזר במצבים רבים, את סדרת המאמרים על יוד וכדומה

נטורופתיה - גישה עדינה ומקיפה המציעה ריפוי עדין על ידי שימוש בתזונה ככלי עיקרי בריפוי, וכן שימוש בצמחי מרפא, תמציות אתריות, פרחי באך ומגוון רב של שיטות ריפוי משלימות וסינרגטיות. נטורופטיה היא גישה הוליסטית מערבית באופיה, השואלת מהידע הקדום של אמני הריפוי בעבר, כמו גם מהידע המדעי העדכני, ומשלבת ישן וחדש במקצוע ריפוי רב גוני המקיף מגוון רב של שיטות ודסציפלינות.

EFT - שיטה להשגת חופש רגשי (Emotional Freedom Technique) זוהי גישה חדשה יחסית שהתפתחה בשני העשורים האחרונים, המשתמשת במחשבה של פסיכולוגיה מערבית ביחד עם טפיחות על נקודות הקצה של מרידיאנים שונים, כדי להביא לרווחה רגשית מהירה אצל מתרפאים ולאפשר להם לגשת לתהליך הריפוי עם הרבה פחות עקה ומתח. לפעמים טיפול קצר בשיטה זו הוא כל מה שצריך.


שילובים - אנו כמובן משלבים גישות אלו ככל שצריך, כדי להביא לידי ביטוי את כל מה שיכול לעבוד עבור המתרפא.. במרבית המקרים מתחיל המתרפא את המסלול בבדיקת תדרים על ידי מערכת גלובל דיאגנוסטיקס ובשיחה ותשאול, שלאחריהם נבחר הנתיב הטיפולי, הצפוי לכלול גישות אורתומולקולריות, נטורופטיות וטיפולי גוףנפש* לפי הצורך.

* טיפולי גוףנפש אינם כוללים טיפולי מגע.

אפשר לתקן לב שבור