1. ​ויטמין C במינון גבוה

אם הייתם יכולים לקחת תוסף תזונה אחד בלבד לאי בודד, איזה תוסף הייתם לוקחים?

לאחר חקר וקריאה רבה בנושא, אני יכול לומר ​כי למיטב הבנתי, ויטמין- C הוא החומר האחד החשוב ביותר לתחזוקה של בריאות תקינה וריפוי מחלות שונות. ישנם נוטריאנטים חשובים רבים, אך מבין התוספים, ויטמין- C הוא כנראה החומר החיוני ביותר לחיים שאין אנו יכולים ליצרו כלל בגופינו, ועם זאת ותפקידיו בגוף מרובים ואנו זקוקים לו בכמות גדולה בהרבה מהמומלץ על ידי רשויות הבריאות.
וויטמין-C חיוני לבניית רקמת החיבור העיקרית בגוף, הקולגן. הוא מגן על תאי מערכת החיסון ומחמש אותם להתמודדות עם מצבי חולי או רעילות. הוא משמש כנוגד חמצון עיקרי בדם ובנוזל הבין תאי, והוא אנטי היסטמיני חזק ויכול ​לסייע בהתקף אלרגי כמעט מייד. ויטמין- C במינון גבוה מספיק ​​יכול לסייע מאוד במחלות חיידקיות וויראליות כמו גם מצבי רעילות שונים במהירות וביעילות רבה, אפילו ביחס למקובל בשימוש ​באמצעים המקובלים, ובלבד שנלקח במינונים גבוהים מספיק ולמשך מספיק זמן. בניגוד לתרופות בעלות רעילות גבוהה הנהוגות ברפואה המערבית, הפועלות על ידי שיבוש תפקודי הגוף הטבעיים, מחסלות את הפלורה הטבעית במערכת העיכול ומביאות לחולי מתמשך בטווח הארוך, ויטמין- C דוקא מחזק את הגוף ומגביר משמעותית את יכולתה של מערכת החיסון להלחם בכל חולי, כל זאת ברעילות אפסית. יש אומרים כי ויטמין- C הוא ​המזין הנחקר ביותר בעולם ב- 80 השנים האחרונות. ​במאמר זה אני מביא סקירה של מה שלמדתי על ​חומר מופלא זה.

הבהרה ותניית פטור: 
הידע המובא בדף זה מקורו בלמידה אישית והוא ​מיועד להשכלה כללית בלבד. השימוש הנעשה בידע זה הוא על אחריות המשתמש בלבד. הכותב אינו רופא. ​מילים עם השורש רפא (כמו רפואה או ריפוי), אם מופיעות בדף, אינן קשורות או מרמזות על ריפוי ​ע"י רופא או בשיטות המקובלות ברפואה הרגילה.
קרא​ו עוד ​מדוע נדרשת הצהרה זו…