שלום reader,

אשליות הן כלי שיווקי וכלכלי רב עוצמה. מוכרים לנו אשליות בכל נושא, ואותן אשליות מוכרות מוצרים, מרכב עד חופשה (קסומה, כמובן), מבגד ועד ניתוח (מציל חיים, כמובן). הרפואה המערבית מוכרת אשליות של רפואה מדעית לציבור כולו וגם למרבית משרתיה, הרופאים וצוותי הבריאות. האשלייה הגדולה מכולן שנמכרת לנו על ידי הרפואה המערבית היא אשליית החיסון

במידעון מוצג לראשונה הספר העונה לשם זה, ספר מאת אימונולוגית (מפתחת חיסונים) שמעלה שאלות קשות בקשר לאשליית החיסונים. בהמשך אני מביא מאמר המעלה שאלות גם בקשר ליעילותם של החיסונים השונים ולגבי תפקידם במיגור מחלות, שהוא הרבה פחות ברור ממה שאנו משלים עצמנו לחשוב.

אשליית החיסון - הספר

 עבור רובינו, חיסונים הם ענין ברור, הורינו התחסנו, אנחנו קיבלנו חיסונים ואת ילדינו אנו לוקחים לטיפת חלב להתחסן, לרוב ללא מחשבה שניה. אנו מתכווצים כאשר הילד מקבל זריקה ועוד זריקה, לפעמים אנו בוכים איתו, אך אנו בטוחים שזה רק לטובתו. שאחרי הכול, האם לא היו אלו החיסונים שפטרו את האנושות מכל אותן מחלות ילדות של העבר? האין החיסונים שיטה יעילה ובטוחה לוודא של נסבול ממגפות כמו פוליו, חצבת ושאר חולאים?

 התשובה לשאלות אלו היתה ברורה וחדה עבור ד"ר לאימונולוגיה טטיאנה אובוקניץ. מקצוע פיתוח החיסונים היה מלהיב מאוד עבור המדענית הצעירה. אולם ככל שהתקדמה הקריירה שלה, צצו והתגברו שאלות קשות בקשר למקצוע שלה ולתוצרתו, החיסונים. קראו עוד...

---

אשליית היעילות

בעוד שרבים יותר ויותר שמעו על בעיות הבטיחות של החיסונים (וזו הסיבה העיקרית לענין שלהם בנושא), כולנו מניחים באופן די אוטומטי שהם יעילים, דהיינו, שהם באמת עושים את העבודה לשמה הם ניתנים, מניעת מחלות. אבל מה אם זה לא בדיוק כך?

הנה מאמר חדש על עוד אשלייה שיש לנו בנושא עתיר דיסאינפורמציה זה, אשליית יעילות החיסונים.

חיסונים זה לא באמת

לפני חודשים אחדים כתבתי את המאמר "מחלות זה לא באמת", בו הצעתי את הרעיון שמחלות הן בסך הכול סט של תסמינים שהרופאים נתנו לו שם. כתבתי על הקיבעון של הרופאים ושל הציבור לגבי השם הזה, ועל כך שאנשים מגדירים עצמם לפיו. מה שלא חשבתי עליו אז, זו הגמישות בה ניתן להשתמש בכך שמחלות הן לא באמת, כדי לתת לסט תסמינים כלשהו, חדש או קיים, שם של מחלה חדשה. 
איך משתמשים בשינוי שמות המחלות, או בנטייה של רופאים להאמין באופן עיוור בחיסון, כדי להציג מצג שוא של יעילות, על כך במאמר זה. קראו עוד...

---

חדשות תדרים מרפאים:

קבלת מתרפאים במרכז הארץ: אני מקבל מתרפאים במושב חדיד (על כביש 444, בפינה שבין כביש 6 לכביש 1), 20 דקות מתל אביב, בקליניקה חביבה ושקטה. לקביעת תור אנא פנו אלי.

ביטוח הוזלת טיפולים: אנו מציעים למתרפאים ביטוח טיפולים משלימים דרך הסוכן משה אלמוג. הביטוח יכול להוזיל את הטיפול השוטף כדי 50% (ועד 150 ש"ח לכל פגישה) ומשתלם בעיקר לאלו המעניינים בטיפולי תחזוקת בריאות ויעוץ נטורופתי תקופתיים, או הקונים חבילות לטיפול מתמשך. התקשרו אלי לפרטים נוספים.

 הצעה לאנשי מקצוע ברפואה הטבעית  - אתם מוזמנים לשלוח אלינו מתרפאים שלכם לאבחון תדרים במערכת גלובל דיאגנוסטיקס, הכולל את טיפול התדרים האוטומטי שהמערכת מציעה. 
את האבחון נפענח בהמשך ונשלח בתוך כשבוע למטפל המפנה בלבד, כדי שיכין תכנית טיפולית בהתאם לתפיסתו. המטרה היא לאפשר למטפל ליהנות מההיקף והעומק של האבחון בגלובל דיאגנוסטיקס,  אך בו זמנית לעזור בשימור הקשר מטפל - מטופל. השירות מתאים לכל מקצועות הריפוי הטבעי והוא יכול לתת תוספת משמעותית ליכולות של כל מטפל ומטפלת ברפואה הטבעית.

וכמובן, אני מזמין את אנשי מקצועות הריפוי המעוניינים בשירות הנ"ל להדגמה של מערכת גלובל דיאגנוסטיקס. אנשי מקצוע המעוניינים להתרשם מהמערכת ויכולותיה מוזמנים ליצור איתי קשר ואשמח להיפגש ולהדגים.

---

להסיר או לשנות: מידעון זה נשלח אליכם מאחר וכתובתיכם נמצאת ברשימת התפוצה שלנו. אם אתם מרגישים שמדובר בטעות ואם אינכם רוצים לקבל מאיתנו עלון כזה מפעם לפעם, תוכלו לערוך את הגדרות המנוי שלכם או לבטל אותו לחלוטין בקישורים להלן...