שלום reader,

 אני לא יודע אם זה ימצא חן בעיניך, אבל גם הגיליון הזה עוסק, לפחות בחלקו בסרטן. הסיבה לכך היא כפולה. ראשית, אוקטובר זה "חודש המודעות לסרטן השד", מן אירוע מתמשך שבו ממסד הסרטן יוצר הייפ תקשורתי אדיר ותוך כך מגייס מהציבור המון כסף לתמוך במאמציו לטפל היטב בסרטן שבשד, תוך פגיעה אנושה בבבריאות האישה (משהו דוגמת הטיפול שקיבלה אנג'לינה ג'ולי). באותו הזמן, כדי לנצל את הממונטום, התדפקו על דלתנו הילדים המתרימים של "האגודה למלחמה בסרטן", שהיא עוד אחת מאותן אגודות המהוות חלק ציני של תעשיית הסרטן. מן צרוף מקרים כזה.

וכדי שנדע היטב איך עובדת תעשיית הסרטן, הרי  שבחודש זה, ולמעשה בדיוק לפני שבועיים, שודרה ברשת במשך תשעה לילות רצופים הסידרה "האמת על סרטן - המסע העולמי (The truth about cancer - Global quest) שהיא פרויקט מתמשך, זו השנה השלישית ברציפות, המביא סדרת סרטים דוקומנטריים על נושא הסרטן. הסדרה סוקרת נושאים כמו הפוליטיקה של הסרטן, דרכי ההשתלטות הרפואה ה"קונבנציונלית" על תחום הריפוי ודחיקת שיטות מתחרות, הנזק העצום שגורמות שיטות הטיפול בכימותרפיה והקרנות, וכל זה רק בפרק הראשון. הפרק השני מסתכל על סרטן השד, על הנזק ותחלואת הסרטן שגורמת בדיקת הממוגרפיה לנשים, על מקרי החלמה ושיטות טיפול במגוון של סוגי סרטן ועוד. הפרק השלישי סוקר את תחום המזון הרעיל והמהונדס ומציג מרפאות במקסיקו ושיטותיהן לריפוי, וכך הלאה עושר של מידע. בניגוד לשנים האחרונות בהן התרכז המסע באצות הברית, הפעם מובאים ראיונות עם מרפאים מכל העולם. ומסתבר שיש הרבה כאלה, בהרבה ארצות.

TTAC הוא פרויקט של אדם בשם טיי בולינגר (Ty Bollinger). הרעיון שלו הוא לעשות בגדול את מה שאני משתדל לעשות בקטן כאן באתר שלי, ובפרוייקט ההתנדבותי של המדריך לסרטן, להפיץ מידע על עושר הריפוי האלטרנטיבי היעיל והבלתי רעיל לסרטן. הוא עושה את זה יפה מאוד.
חשוב להדגיש כי זו אינה סדרה של "עשה זאת בעצמך". אין שם מתכוני התרפאות מסרטן. אך זוהי סדרה שתפתח לכם את העיניים באשר לעושר אפשרויות הקיימות להתרפאות מסרטן ותראה לכם עד כמה המצב הקיים כפי שעוצב על ידי תעשיית הסרטן הוא פסול, פוגעני ובעיקר, מיותר. 

הורדתי את כל פרקי הסידרה בעת שידורם, ומי שרוצה לצפות בה מוזמן לשלוח לנו מייל.

---

כנס ויטהטק והרפואה המסורתית

בענין אחר, בסוף ספטמבר הייתי בכנס של חברת ויטהטק, שנערך בגרמניה. במהלך הכנס הועברו, כצפוי, הרבה הרצאות, חלקן מעניינות וחלקן פחות, והייתה זו הזדמנות ללמידה, אם כי מוגבלת במידה מסויימת בגלל העובדה הפשוטה שההרצאות ניתנו כולן בגרמנית (אמנם עם תרגום סימולטני), שפה שעדיין איני שולט בה, ומרבית החומר היה אף הוא בגרמנית.

אבל מה שהיה בעיקר מעניין לי, היא כמות המשתתפים ומוצאם. להערכתי השתתפו למעלה מחמש מאות מטפלים בכנס. היו שם כירופרקטורים, נטורופתים אוסתיאופתים, מרפאים סיניים, הומאופתים,תזונאים טבעיים ואפילו די הרבה רופאים מערביים. עם זאת, למעט כ- 20 אנשים "מחוץ לארץ" (אנחנו), היו כל שאר המשתתפים מהארצות דוברות הגרמנית, גרמניה, אוסטריה ושוויץ.

וזה מעניין כי ויטהטק מייצרת מוצרי הייטק רפואיים דוגמת מערכת האבחון בתדרים  גלובל דיאגנוסטיקס ומערכות הטיפול בתדרים דיגיסופט/דיגיקון בהם אני משתמש. עם זאת, המוצרים הללו פועלים עם הגוף במידה רבה על ידי שימוש בידע של רפואה עממית ומסורתית, אשר מסתבר כי במרכז אירופה, ובארצות הנ"ל בעיקר, היא נטועה עמוק באורח החיים ולכן היא חיה ונושמת, ובועטת במגבלות ובקשיים שהממסד הרפואי המערבי מנסה להטיל עליה. אם נוסיף לכך את המחקר בארצות אלו, אשר לקח כיוונים חדשים שקשה למצוא בארצות הברית או אצלנו, הרי שלא יפלא שבגרמניה יש כמה וכמה מרפאות ידועות ויעילות לטיפול אלטרנטיבי בסרטן, הנסקרות אף הן בסדרה הנזכרת לעיל.

אני מוצא את זה מעודד לדעת שהטכנולוגיה בה אני משתמש מגיעה ממסורת כזו של ריפוי, ומייצגת ידע מסורתי וגישה טיפולית שעדיין זוכרת כי המטרה העיקרית היא הבריאות, לא הכסף. 

---

מאמרים נבחרים

המאמר שאני מביא הפעם הוא "גישות ריפוי (ב')", שהוא המשך לסדרה על סרטן ועוסק אף הוא בתיאור של שיטות ריפוי אלטרנטיביות לסרטן. בהן כמה גישות ושיטות מפתיעות, החורגות מהחשיבה המקובלת לגבי אמצעי ריפוי לסרטן בפרט ולמחלות  בכלל.

בהמשך יש צופר, מתכון ללחם כוסמת, הכי בריא שיש...

ד"ר בודוויג וגיבוריה, שמן פשתן וגבינת קוטג'

להתחכם לסרטן - גישות לריפוי סרטן (ב')

פרק זה מביא סיפורן של עוד מספר שיטות לריפוי סרטן, אשר פותחו כולן על ידי מדענים או רופאים במהלך המאה האחרונה. מפורטים כאן התכנית הפשוטה של ד"ר בודוויג, התרופה Poly-MVA של מריל גרנט, רפואת התדרים של רויאל רייף ואפילו תרופה אלופטית אחת המועילה לריפוי סרטן דוקא במינון נמוך במיוחד. קראו עוד.

לחם אמיתי מכוסמת

זהו מתכון ללחם נטול גלוטן ורכיבים מיותרים אחרים. הוא קל במיוחד להכנה, עשוי  מכוסמת וממלח, וזהו. למרות זאת עושה את כל מה שלחם טוב עושה, תופח, מחמיץ ונאפה ללחם שקשה להבדיל בינו לבין לחם מלא עם מחמצת. השימוש בכוסמת ירוקה, שאינה קלויה מראש, מונע או מפחית למינימום את הטעם החזק המוכר של הכוסמת הקלויה. קראו עוד.

---

חדשות תדרים מרפאים:

הנחה למתרפאים בעמיעד: מתחילת נובמבר יהנו כל המגיעים לטיפול בתדרים מרפאים בעמיעד מהנחה של 15% מהמחירון, על כל מסלולי הטיפול. ראו כאן מידע על מסלולי הטיפול ותעריפים (לפני הנחה). 

קבלת מתרפאים בראשון לציון: הקליניקה במרכז נמצאת בחנות טבע-לי בראשון לציון, זאת במסגרת שיתוף פעולה עם ד"ר גדעון לבב ועם אמנון לבב מחברת טופ-היל. לקביעת תורים אפשר לפנות אלי.

ביטוח הוזלת טיפולים: אנו מציעים למתרפאים ביטוח טיפולים משלימים דרך הסוכן משה אלמוג. הביטוח יכול להוזיל את הטיפול השוטף כדי 50% (ועד 150 ש"ח לכל פגישה) ומשתלם בעיקר לאלו המעניינים בטיפולי תחזוקת בריאות ויעוץ נטורופתי תקופתיים, או הקונים חבילות לטיפול מתמשך. התקשרו אלינו לפרטים נוספים.

 הצעה לאנשי מקצוע ברפואה הטבעית  - אתם מוזמנים לשלוח אלינו מתרפאים שלכם לאבחון תדרים במערכת גלובל דיאגנוסטיקס, הכולל את טיפול התדרים האוטומטי שהמערכת מציעה.
את האבחון נפענח בהמשך ונשלח בתוך כשבוע למטפל המפנה בלבד, כדי שיכין תכנית טיפולית בהתאם לתפיסתו. המטרה היא לאפשר למטפל ליהנות מההיקף והעומק של האבחון בגלובל דיאגנוסטיקס,  אך בו זמנית לעזור בשימור הקשר מטפל - מטופל.
השירות מתאים לכל מקצועות הריפוי הטבעי והוא יכול לתת תוספת משמעותית ליכולות של כל מטפל ומטפלת ברפואה הטבעית.

וכמובן, אנו מזמינים את אנשי מקצועות הריפוי המעוניינים בשירות הנ"ל להדגמה של מערכת גלובל דיאגנוסטיקס. אנשי מקצוע המעוניינים להתרשם מהמערכת ויכולותיה מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח להיפגש ולהדגים.

---

עד כאן המידעון להפעם

שיהיה לנו חודש שקט ובריא 

גדעון כינר - תדרים מרפאים

---

להסיר או לשנות: מידעון זה נשלח אליכם מאחר וכתובתיכם נמצאת ברשימת התפוצה שלנו. אם אתם מרגישים שמדובר בטעות ואם אינכם רוצים לקבל מאיתנו עלון כזה מפעם לפעם, תוכלו לערוך את הגדרות המנוי שלכם או לבטל אותו לחלוטין בקישורים להלן...