בחרו עמוד

דף זה מביא עדויות שונות על שימוש מוצלח במינון גבוה של ויטמין C. אשמח לפרסם כל עדות מועילה אשר תיתן לקוראים ערך מוסף בהבנה כיצד השתמשתם בוויטמין C במינון גבוה, איזה בעיות פתרתם כך. עדויות כאלו מוסיפות לבטחונם של הקוראים והמשתמשים, לכן, אם יש באפשרותכם לתרום עדות כזו לקוראי הדף, אנא רשמו אותה כאן בטופס, שלחו לי מייל או ספרו לי על כך בפייסבוק. פרטו את נסיבות המקרה, כיצד השתמשתם בוויטמין C בהצלחה, ומה עוד עשיתם כדי לטפל בבעיה.

אפרת - הצטננות קשה ועניני אוזניים

יש לי שני סיפורי החלמה:

בשנה שעברה, כשהתחילה לי שפעת עם גרון כואב תופת, צמרמורות, נזלת וכאב ראש נוראי, התחלתי לקחת כל שעה 10 גרם חומצה אסקורבית, והגעתי למינון של 70-80 גרם ביום אחד. תוך יום הגרון הפסיק לכאוב ותוך 3 ימים הבראתי לחלוטין !

הנה עוד סיפור על ויטמין סי:

לפני כחודש, בתי בת ה- 3 הגיע מהגן חולה עם חום, כאב אוזניים (לא דלקת, אלא נוזלים) ונזלת. מיד התחלתי לתת לה כפית ויטמין סי ליפוזומלי בכל שעה, כבר בבוקר התעוררה ללא חום ולאחר 3 ימים החלימה לחלוטין !

אין על ויטמין סי!!!

גליה - סילוק מהיר של כאבי גרון

אני הייתי מצוננת ועבדתי על פי המאמר וואו איזה שיפור!!! וכן כאבי גרון קלים או צינון כשיש לא רק שעוברים יחסית מהר,  זה פשוט לא מתפתח למשהו גרוע יותר. נתתי לאמא שלי את הפרוטוקול כשהיא הייתה עם חום וכאב גרון קל, ותוך 24 שעות היה שיפור משמעותי ועד מהרה הכל נעלם,

אותו הדבר היה עם אשתו של מכר, שהייתה מאד מצוננת, עד כדי פגיעה בתפקוד, נתתי את הפרוטוקול כעבור 24 שעות הצינון נעלם כלא היה!

גדעון - התכווצויות בבטן חלפו עם ויטמין C

לפני כמה ימים התעוררתי בלילה עם התכווצויות חזקות במערכת העיכול, לאחר כשעה של גניחות עדינות (שלא להעיר את האישה), עברתי לסלון והמשכתי לסבול, תוך שאני מנסה להבין למה קשורים אותם כאבי בטן שהכרתי בילדותי, אך לא קרו כמעט מאז.
לאחר כשעה נוספת של סבל, נזכרתי בוויטמין C. אני משתמש בוויטמין C ליפוזומלי בקפסולות, והחלטתי שאם לא יועיל, בוודאי לא יזיק ובכל מקרה יעזור לטפל בסטרס של הסיטואציה.

קמתי ולקחתי 4 קפסולות (שזה 2 גרם ליפוזומלי, שווה ערך לשישה עד עשרה גרם נתרן אסקורבט) בבת אחת עם כוס מים וחזרתי לספה ולמכאובי. אולם לאחרעוד עשרים דקות בערך נחלשו הכאבים באופן כזה שיכולתי להרדם קצת. אחרי עוד שעה התעוררתי עם התכווציות חלשות ותחושה משופרת בהרבה. לקחתי עוד 4 קפסולות כנ"ל ובתוך דקות נעלמו הכאבים לחלוטין, ויכולתי לחזור לישון. הכאבים לא חזרו מאז.

ממה שאני מבין, ויטמין C עוזר במגוון של היבטים. במקרה הזה אני חושב שהוא פעל בעיקר כנוגד חמצון רב עוצמה, אך גם בשיפור של מערכת החיסון כדי שתאבק בהרעלה אותה כנראה חוויתי. כך או כך, זהו חומר פלאי והוא הוכיח עצמו היטב גם במקרה זה.

נטע - ויטמין C לטיפול מהיר בסינוסיטיס

כשקראתי את הכתבה הזו הייתי בעיצומה של מחלה שלא עזבה אותי בערך 3 שבועות. סינוסיטיס קשה, ליחה, צינון שלא נגמר וכל כך כאבו לי הסינוסים שחשבתי שהעינים שלי יוצאות מהמקום. לא נשמתי, הגרון כאב. בקיצור כיף. ואז קראתי את הכתבה ואמרתי שאני הולכת לנסות (הרופאה בשלב זה כבר כתבה לי מרשם לאנטיביוטיקה). אמרתי לה שאני רוצה לנסות קודם עם ויטמין C ואז אם זה לא יעבור אקח אנטיביוטיקה. עוד באותו היום אחרי בערך שעתיים שלוש הרגשתי הקלה. למחרת (תוך 24 שעות) כבר הרגשתי אחרת לגמרי! התחלתי לנשום והפסקתי לקנח את האף ותוך יומיים נראה שהכל עבר. כמו קסם ! נהייתי מאמינה אדוקה בוויטמין C ומאז אני לוקחת כל יום ושמה בשייק כדי שגם הבת שלי בת השנה וחצי תקבל.

מבחינת סוגים ומינונים, לחצתי בכתבה על הקישורים... וקניתי את האבקה והסירופ אבל מה שהכי עזר לי היה הסירופ של ויטמין C ליפוזומלי. זה לא הדבר הכי טעים אבל גם לא מגעיל. ולקחתי כפית כל בערך שעתיים. וזה פשוט קסם. ואחרי שזה עבר אני ממשיכה כל יום כפית. ואני שמה כפית של האבקת ויטמין C בבקבוק מים ושותה, ושוב שמה בשייק הירוק שלי בבוקר, בערך כפית שתיים.

תודה על המידע המועיל כל כך.

 

סיגל - ויטמין C לדלקת וכאב שיניים

ארבעה ימים לאחר שעברתי טיפול שורש, ביום שבת ב- 11:00 בבוקר התחיל כאב בשן שעברה טיפול שורש. בתחילה החלטתי לחטא את המקום ולכן עשיתי שטיפה עם מי חמצן למאכל  חזרתי על השטיפה כל רבע שעה  בערך 4 פעמים אך הכאב רק התגבר והגיע לכאבים חזקים שאינם מרפים. אני חושבת זה הכאב הכי חזק שחוויתי בחיים, אפילו יותר חזק מצירי לידה, הכאב חדר למוח והרגשתי חוסר אונים.

אינני לוקחת משככי כאבים ונזכרתי במאמר שפרסמת בנושא ויטמין C. לשמחתי היה לי בבית ויטמין C באבקה של חברת נוטרי דין והתחלתי לקחת אותו כל שעה וחצי, בין רבע כפית לחצי כפית כל פעם. בנוסף הרגשתי שחום מקל עלי ושמתי כרית חימום על האזור הכואב.

אחרי פעמיים שלוש של נטילת ויטמין C התחלתי לחוש הקלה זמנית בכאבים לפרקי זמן של חצי שעה שאחריהם שוב התגברו הכאבים. המשכתי כך עוד כשבע שמונה פעמים ובסביבות 11 בלילה עברו לגמרי הכאבים.

לאחר מכן, שאלתי את רופא השיניים מה הוא היה עושה במצב כזה והתשובה היתה אנטיביוטיקה.

אחרי כחודשיים שוב התחילו הכאבים ומיד התחלתי לטפל עם ויטמין סי ושוב הצלחתי להעביר את הכאב אחרי מספר שעות.

הנסיון השני לא השאיר אצלי ספק בכוחו של ויטמין סי בטיפול בדלקות ומאז לא יתפסו אותי בבית בלי קופסה של הוויטמין.

רותי - הורדת חום מהירה עם ויטמין C

אני כמעט אף פעם לא חולה. אם בכל זאת, זה בא חזק, מפיל אותי למיטה אבל הולך ממש מהר. ככה זה אצלי. אבל הפעם, לפני מספר ימים, חטפתי חום גבוה, עייפות וחולשה. מה לעשות שהייתי צריכה ללכת לסדנה עליה לא רציתי לוותר!

בן זוגי המאמין בוויטמין C, התחיל להשקות אותי בכוס מים עם כפית של אבקת ויטמין C סודיום אסקורבט (כפית זה בערך חמישה גרם) כל שעתיים, לפני הסדנה וגם במהלכה. כשהגענו לסדנה הייתי אחרי שלוש כוסות כאלה שזה בערך 15 גרם, ועדיין היה חום, עם תחילת הפעילות שתיתי כוס רביעית ועשרים דקות אח"כ ירד החום שלי למידה נורמלית. כעבור שעתיים התחיל החום לטפס שוב ומייד לקחתי עוד חמישה גרם בכוס מים. כעבור 20 דקות החום היה שוב נורמלי. לפני השינה שתיתי כוס נוספת ולמחרת קמתי ללא חום ובריאה לגמרי.

לי ברור שוויטמין C עובד, פשוט צריך לקחת מספיק ממנו.