בחרו עמוד

שדה החיוניות של הגוף ברפואת תדרים

על פי מחקרים מהעשורים האחרונים, גוף האדם כולל שדה אנרגטי ביו-פיזי אשר אנו מכנים בשם "שדה החיוניות" (vitalfield) אשר ניתן למדידה באופנים שונים. שדה החיוניות מקיים קשרי גומלין בין גוף האדם לשדה האנרגטי שקיים בטבע. השדה האנרגטי שקיים בטבע כולל בין היתר את השדה המגנטי של כדור הארץ, אותו שדה אלקטרומגנטי שמגיע אלינו מן השמש ונמצא באטמוספירה, השדה החשמלי שנוצר מברקים ואפילו חשמל סטטי שנוצר בחיכוך של גופנו. המחשבה היא כי השדה האנרגטי שקיים בטבע מזין את שדה החיוניות של גוף האדם.

המאפיינים הבולטים של שדות אנרגיה טבעיים אלו הם עוצמות נמוכות מאד (עשיריות וולטים) וטווח תדרים רחב מאד אשר מרטט סביב תדרים מרכזיים (לדוגמא תדרי שומאן).

כמו בתזונה ובבריאות, אורח החיים המודרני משבש את תהליך ההזנה הטבעי גם בהקשר האנרגטי. דבר המביא להשפעות שליליות על שדה החיוניות של הגוף.

מהי הטכנולוגיה הייחודית?

תחת הנחת היסוד המרכזית שגוף האדם כאורגניזם חי כולל מערכת תדרים מורכבת ומדויקת, ולכל איבר ותא קיימת פעילות אלקטרומגנטית אופיינית בספקטרום תדרים מסוים, אפשר למדוד את המאפיינים של הפעילות הזו, לנתח אותם, ולקבוע קריטריונים פיזיקליים למצבים של פעילות תקינה או סטייה מהנורמה. כלומר, קריטריונים למצבי בריאות או חולי של תאים, איברים ומערכות הגוף השונות.

חברת VitaTec השוויצרית פיתחה שיטה מדעית למדידת השדה האנרגטי, שדה החיוניות, של גוף האדם. החברה הצליחה למפות את המאפיינים של שדה זה ופיתחה קריטריונים לקביעת תפקוד נורמלי של הגוף, אבריו ומערכותיו. באופן מעשי, החברה זיהתה כיצד סטיה של שדה החיוניות האנרגטי מהנורמה שנקבעה גורמת לחוסר איזון מקומי באיברים ומערכות הגוף השונות. מכאן ניתן היה להמשיך לזהות כיצד סטיות אלו מהתדר הנכון מצביעות על מצבים פתולוגים של הגוף והאיברים השונים.

רפואת תדרים

בנוסף הגדילה החברה ופיתחה שיטה לתקן את הליקויים שמתגלים במדידות של השדה האנרגטי של גוף האדם, על מנת להחזיר אותו לאיזון, שהוא המצב הנורמטיבי שלו – כלומר לתמוך ולסייע לגוף להבריא.leavetheframe

מכאן המשיכה החברה ופיתחה את מערכת "גלובל דיאגנוסטיקס", שהוא מכשיר רפואי המיועד לאבחון וטיפול במחלות ובגורמים להן ע"י תיקון ואיזון שדה החיוניות של הגוף.

שיטת המדידה של "גלובל דיאגנוסטיקס"

שיטת המדידה מבוססת על טכנולוגיית "אנליזת עכבה ביו-אלקטרית מרובת תדרים" (MFBIA Multi Frequency Bioelectrical Impedance Analysis) אשר משמשת למדידות שונות של החומרים שמרכיבים את גוף האדם. אחד השימושים הנפוצים בטכנולוגיה זו היא אותם מכשירים למדידת אחוזי שומן, שרירים או נוזלי הגוף.

בתהליך פיתוח המערכת הרפואית גלובל דיאגנוסטיקס, שיכללה חברת VITATEC את הטכנולוגיה הנ"ל ופיתחה מכשיר אשר משגר תדרי גירוי בעוצמה נמוכה מאד אך בטווח רחב הרבה יותר מהקיים עד כה. פריצת דרך זו אפשרה לבצע הדמייה של השפעת שדה האנרגיה של הטבע על גוף האדם, ולאפיין ולנתח את תגובת הגוף להשפעות אלו.

כדי לבצע מדידות עדינות אלו, מערכת  גלובל דיאגנוסטיקס, בדומה ל- MRI, שולחת אותות בטווח רחב מאד: החל מ – 0.1 הרץ ועד מיליארד הרץ (הרץ=מחזורים לשניה), בעוצמה חשמלית נמוכה מאוד של עשיריות של וולט (בערך כמו המתח הדרוש להפעלת שעון קוורץ ידני).

ניתוח הנתונים

הפיתוח של מכשיר ה"גלובל דיאגנוסטיקס" הציב אתגר משמעותי של ניתוח ועיבוד הנתונים הרבים שמתקבלים בתהליך המדידה. צוות המחקר והפיתוח של חברת VITATEC בראשות ד"ר זיגפריד קיונטקה, שכלל רופאים ומדענים רבים, פיתח מודל ייחודי ועצמאי לעיבוד וניתוח הנתונים, אשר מבוסס על המאפיינים החשמליים הספציפיים שנקלטו מלמעלה מ- 600 האיברים (כלי דם, שרירים, גידים, איברים פנימיים ואחרים) שהמערכת סורקת וכן 13 מערכות הגוף ולמעלה מ- 4000 חומרים ספציפיים. מאפיינים אלו נדגמו ונאספו במהלך תקופה ארוכה של מחקרים ותצפיות. המודל הייחודי שפותח על ידם מאפשר לזהות את התגובות התקינות או הבלתי תקינות של גוף האדם ולהצביע על ליקויים בריאותיים וגורמים למחלות או תסמינים, הן פנימיים והן חיצוניים לגוף (אלרגיות, רעלים, בעיות באיברים, בשלד, בעור ועוד).

המודלים והטכנולוגיות המתקדמות שבהם משתמשים ב"גלובל דיאגנוסטיקס", שמורים ומוגנים בפטנט. המכשיר מסווג כמכשיר רפואי באישור משרד הבריאות של האיחוד האירופי (CE), באישור משרד הבריאות ומכון התקנים הישראלי.

מה מאפשרת מערכת רפואת התדרים של Vitatec?

  • ביצוע אבחון רפואי מקיף ומדוייק בתוך 8 דקות בלבד! גלובל דיאגנוסטיקס מאפשר אבחון קצר ומדויק ומתן תוצאות מיידיות. המכשיר מאפשר למטפלים חיסכון משמעותי בזמן ומייעל מאוד את העבודה.
  • האבחון והטיפול אינם פולשניים – חיבור שתי אלקטרודות לעקבים, ותו לא!
  • איסוף נתונים רב יחד עם רזולוציה מדויקת בבדיקה נשלחים באמצעות גלובל דיאגנוסטיקס למעלה מ-100 מליון אותות דרכם נאספים נתונים רבים מאוד בבת אחת. כל תדר משודר לגוף לפחות 1000 פעם והתגובה נרשמת. ומאומתת פעמים רבות.
  • סריקה של כ- 600 איברי גוף, 13 מערכות, ערוצי אנרגיה ואובייקטים נוספים. היתרון העצום באבחון רפואי על ידי גלובל דיאגנוסטיק הוא בדיקה כוללת ומקיפה (הוליסטית) של כמות איברים ואובייקטים בבת אחת. באופן זה ניתן לאתר בעיות ותחלואים גם באיברים שעדיין אינם סימפטומטיים, דבר המאפשר מניעה על ידי התערבות מוקדמת, החשובה במיוחד במחלות "שקטות" כמו הסתיידות עורקים בלב, סרטן, דלקות פרקים, יתר לחץ דם, סוכרת, טרשת עורקים, אירוע מוחי, אלצהיימר, כשל כלייתי וכדומה. בנוסף ניתן לזהות ולטפל גם במצבים אקוטיים מלווים בסימפטומים.
  • בדיקה מהירה ומדויקת של רעלנים ואלרגיות אנשים רבים סובלים מאלרגיה המטרידה אותם בחיי היומיום. מציאת  האלרגן הספציפי היא לרוב תהליך מורכב ומתמשך. אבחון  גלובל דיאגנוסטיק  מאפשר תוך מספר דקות בדיקה של יותר מ- 4000 אלרגניים וחומרים בבת אחת נותן תוצאה מיידית ומדויקת לגבי הגורמים לאלרגיה.
  • טיפול ממוקד ומדוייק באיברים ובמערכות הגןף שאותרו כזקוקים לטיפול. לאחר האבחון מבוצע תהליך טיפול שמיועד לתקן את הליקויים באיברים ובמערכות הגוף שנמצאו כזקוקים לסיוע טיפולי. בניגוד למערכות אחרות, כאן ניתן לדייק ולטפל בנדרש בלבד, מבלי להציק לאיברים ומערכות שמצבם תקין.
  • נטרול השפעות של פתוגנים וחומרים אלרגנים בתהליך הבדיקה מאותרים חומרים אלרגנים שיש להמנע מהם ופתוגנים שמפריעים לתפקוד תקין של הגוף. גורמים אלו מטופלים בתדרים המתאימים כדי לשתקם או לסלקם, על מנת לנטרל את השפעתם השלילית על הגוף.
  • בקרה ומעקב רציפים אחר הטיפול ותוצאותיו בכל מפגש טיפולי מבוצעת בדיקה חדשה והשוואתית לקודמות אשר מאפשרת צפיה מיידית בתוצאות הטיפול וכיצד הוא מתקדם. כך מושגת בקרה צמודה על הטיפול והישגיו. בהתאם ניתן לעדכן את הטיפול ולהתמקד באיברים שדורשים את מירב הסיוע הטיפולי.
  • מערכת גלובל דיאגנוסטיקס מאפשרת רפואה מונעת אמיתית על ידי אבחון מחלות בראשית התפתחותן ומתן טיפול למניעת ההתפתחות של מחלות.
  • ביצוע מחקרים רפואיים בסיסי הנתונים הרפואיים של כל מטופל ומטופל נרשם ונשמר ונתונים אלו יכולים לשמש לצורכי מחקרים רפואיים מגוונים: התפתחות מחלות, השפעות של טיפולים – תרופות, תוספים צמחי מרפא, דיקור ואחרים.

לסיכום

מערכת גלובל דיאגנוסטיקס היא פריצת דרך טכנולוגית בכל היבט של אבחון וטיפול שאינו פולשני. המערכת מאפשרת למרפא הטבעי העובד איתה מימד חדש לגמרי של אבחון וכלי משמעותי לטיפול במגוון רחב של בעיות. במרפאת תדרים מרפאים אנו משתמשים במערכת זו בכל פגישה ופגישה עם המתרפא, ובכך יכולים לתת מענה אמיתי למה שקורה, בזמן אמת.