בחרו עמוד

אבחון תדרים או אבחון חסר

במקצועות הריפוי, אבחון מדויק עושה יותר ממחצית הריפוי ומשאבים רבים מושקעים בנושא זה, אולם בהצלחה חלקית בלבד. הרפואה הקונבנציונאלית מתגאה מערכות אבחון רבות, חלקן מפלצתיות בגודלן ומחייבות חדרים וצוותים גדולים לתפעולן. מערכות אבחון אלו הן גם פולשניות  ביותר. חלקן פועלות עם קרינה מסוכנת או מחייבות הזרקת חומרים מסוכנים, אחרות כרוכות בניקוב הגוף או בחיתוך חלקים ממנו. בעוד שחלק משיטות אלו מהוות לכשעצמן הישג טכנולוגי מרשים, תוצאותיהן הינן חלקיות ובמקרים רבים אינם מספקות שום תשובה. מטופלים רבים עברו, בשלב כלשהו, סידרה של בדיקות דם, צינורות שהוחדרו לפתחים שונים בגוף וחומרי ניגוד רדיו אקטיביים שהוזרקו לו וכדומה, רק כדי לצאת עם תשובה חלקית המתייחסת, כדרכה של הרפואה הקונבנציונאלית, בעיקר אל התסמינים השונים אך מתעלמת במידה רבה מגורמי הבעיה.

מצב האבחון ברפואה האלטרנטיבית אינו מזהיר אף הוא. בעוד שמרבית המרפאים האלטרנטיביים אינן משתמשים בשיטות אבחון פולשניות או רעילות, הרי שרוב המרפאים חייבים לעשות אחד משני דברים: להסתמך על שולחנה של הרפואה הקונבנציונאלית על בדיקותיה ואבחנותיה אשר אינן ניתנות ברוחב לב וממילא אינך מתאימות לצורת חשיבה הוליסטית, או להשתמש בשיטות האבחנה אותן לומד כל מטפל במקצועו.

אולם כל השיטות הללו, מרפלקסולוגיה עד אירידיולוגיה, מאבחון בלשון ועד קינסיולוגיה, הן כולן שיטות אבחון סובייקטיביות, התלויות במצב המאבחן (בכשירותו, במצב רוחו ובהיקף השאלות שהוא בוחר לשאול) ובמצב המאובחן ותגובותיו בעת האבחון. גורמים אלו משפיעים על תוצאות האבחון באופן כזה שאך נדיר הוא ששני מאבחנים שונים יסכימו על אותן האבחנות אצל אותו מטופל. כך יוצא שגם ברפואה האלטרנטיבית תשובות האבחון הן חסרות ומטופלים רבים סובבים להם בין מרפאים שונים בתסכול עמוק ובאין אבחון ומזור.

בעוד הרופאים רגילים להסתדר עם שיטות האבחון שמציעה הרפואה המערבית, הרי שברפואה האלטרנטיבית אנו חושבים באופן הוליסטי ומתקשים להשתמש בבדיקות אלו. אין מרפא טבעי שלא נתקל בבעיה זו של דלות האבחון. אנו יודעים מעט מידי, מאוחר מידי וסובייקטיבי מידי. הן למטפלים והן למטופלים חסרה מערכת שתיתן תמונה אובייקטיבית ורחבה של מצב המטופל.

על המורכבות של  אבחון הגוףנפש

גופם של היצורים החיים פועל על תדרים. לכל תא, איבר ומערכת בגוף יש תדר משלו. תאים ומערכות אלו מתקשרות ביניהן באותות במגוון צורות שלכולן מכנה משותף של תדר ואנרגיה. הנפש אף היא מוסיפה את אותותיה לתקשורת זו והיא שלובה עם הגוף באופן מורכב ביותר.

הרפואה הסינית, כמו גם שיטות מערביות דוגמת הומיאופתיה, פרחי באך וארומתרפיה מכילות אלמנט של אבחון והשפעה על הגוף דרך תדרים. אולם כאמור, שיטות אלו סובלות מהיותן סובייקטיביות ומוגבלות בהיקפן. שיטות האבחון הקונבנציונאליות מתייחסות לאברי הגוף בהיבט הפיזי בלבד, והנתונים המתקבלים מהם הם חלקיים ומתייחסים לתסמיני הבעיה בעיקר, ואך מעט לגורמיה.

חשוב להבין זאת: התקף לב אינו באמת מחלה של הלב אלא תסמין של חולי שהתפתח במשך עשורים (עקב מחסור כרוני בוויטמין C ובחומרי תזונה אחרים הנדרשים כדי לבנות ולתקן את עורקי הגוף). סרטן השד הוא תסמין למצב מתמשך של הרעלה סביבתית (מברומיד ופלואור, בעיקר) המתוגברת על ידי מחסור מתמשך ביוד. שני מצבים אלו, כדוגמה, התפתחו במשך שנים ארוכות בטרם התגלה התסמין. בדיקות כמו אקו לב או ממוגרפיה או כל שיטת אבחון אחרת, אינן יכולות לזהות במועד את מגוון הגורמים הללו, בטרם גרמו להתדרדרות הבריאותית ולמחלה

המענה: מערכת אבחון בתדרים גלובל-דיאגנוסטיקס

מערכת אבחון תדרים חדשנית זו מבצעת סריקה של הגוף על ידי שיגור של תדרים gd-completספציפיים לכל איבר ומערכת בגוף ורישום התדר החוזר. ניתוח התדרים החוזרים מאפשר למערכת להרכיב תמונה מדויקת ומקיפה של מצב אברי הגוף ומערכותיו השונות. בתוך 8 דקות, סורקת המערכת למעלה מ- 600 איברים ומערכות בגוף ומנתחת את מצבם ואת מצב התקשורת בניהם. המערכת נותנת תמונה רחבה של המערכת ההורמונאלית, של פתוגנים (חיידקים, וירוסים, פטריות ופרזיטים) בגוף, של רגישויות למזון ואלרגנים, של רגישות לחומרים ורעלים מהסביבה, של רמת העקה (סטרס) בגוף ושל ערוצי האנרגיה (מרידיאנים) העיקריים. המערכת מזהה חסימות אנרגיה ומצבי אי-תקינות פיזיים. המערכת אינה תלויה בתחושות המטופל ואינה מוגבלת לתלונות שלו, אלא סורקת את כל הגוף כולו. המידע הנאסף בתוך 8 הדקות של הסריקה מאפשרת ניתוח טווח רחב מאוד של גורמים בגוף ובכך מתאפשר איתור מקור הבעיה בדייקנות רבה. תוצאות הבדיקה מוצגות על מסך המחשב מייד עם סיומה בצורה בהירה ומדויקת.

הניסיון הקליני והמדעי עם אבחון תדרים בגלובל-דיאגנוסטיקס

מערכת אבחון התדרים זו נבחנה במחקר מדעי שנערך בבית החולים האוניברסיטאי בגראץ (Gratz) שבאוסטריה. במחקר בוצעה השוואה בין האבחון במערכת גלובל-דיאגנוסטיקס לבין האבחון הרפואי המקובל שהושג בעיקר בבדיקות CT ו- MRI אצל כ- 40 חולים. אבחוני המערכת נמצא מדויקים לגבי כל הנבדקים.

בנוסף, משבדקנו את אפשרות ההצטיידות במערכת האבחון גלובל-דיאגנוסטיק במרפאתנו, פניתי אל מספר מטפלים ומנהלי מרפאות המשתמשים במערכת זו לאבחון ולטיפול על מנת לשאול על ניסיונם. ללא יוצא מן הכלל אמרו לי כולם, כי מאז הכנסת מערכת האבחון בתדרים למרפאתם היא משמשת ככלי אבחון עיקרי ולרוב יחיד. כל מטופל עובר את הבדיקה במערכת בכל פגישה ופגישה. מדיבריהם עולה כי הבדיקה המקיפה במערכת האבחון, האורכת 8 דקות, מאפשרת למטפל לדעת את מצבו העכשווי של המטופל ברמה גבוהה מאוד ולהמליץ על טיפול המבוסס על מידע עדכני, מקיף ומדויק, בכל פגישה.

הטיפול בתדרים

מערכת גלובל דיאגנוסטיק הולכת צעד נוסף קדימה ומכינה, בסיכום כל בדיקה, תכנית אישית לטיפול תדרים המותאמת למצבו העכשווי של הנבדק. הטיפול מבוסס על שליחת תדר מאזן לטיפול בבעיות שנתגלו בעת האבחון. לדוגמה, אם נתגלה חסר אנרגטי בכבד הגורם לפעולת ניקוי רעלים לא יעילה, המערכת תציע תדרים אשר יעודדו את הכבד לפעול במרץ רב יותר. או, אם נתגלה ריבוי של פטריית הקנדידה, המערכת תציע תדר אשר משתק או הורג פטרייה זו (לפי עקרונות מחקרו של רייף). טיפול זה ניתן להפעיל מיידית לאחר האבחון או לשנותו בהתאם לצרכי המתרפא ולפי הבנת המטפל.

עם זאת, ראוי להתייחס אל הטיפול בתדרים כטיפול תומך לתהליך טיפולי נטורופתי שלם, הכולל לרוב המלצות לשינוי אורחות חיים, תזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה וכדומה. חשוב גם להדגיש כי בניגוד לאבחון תדרים המהיר והמיידי, סביר כי ידרשו מספר טיפולי עוקבים על מנת להשיג תוצאות בטיפול זה.

אבחון תדרים בצפון הארץ

המרפאה הצפונית של "תדרים מרפאים" פועלת, כפי שמרמז שמה, בצפון הארץ. המרפאה ממוקמת בקיבוץ עמיעד הנמצא בכניסה לגליל העליון ומספקת שירותי אבחון תדרים וטיפול נטורופתי טבעי לתושבי הגליל, הגולן והעמקים. אנו גאים ביכולת מיוחדת זו שלנו וגאים עוד יותר להביאה לצפון היפה שלנו, לתועלת תושביו כולם.

לטובת אנשי המרכז, אנו נותנים שירות גם במרכז הארץ. ראו עוד כאן.

שירות למרפאים ברפואה הטבעית

על פי תיאום, אנו ערוכים גם לספק את השירות במרוכז במרפאות נוספות בכל רחבי הארץ. ראו עוד על השירותים שלנו למרפאים טבעיים הרוצים לשלב אבחון תדרים במרפאתם הם.

לסיכום, התרומה של אבחון תדרים למרפאים ברפואה הטבעית ולמתרפאים עצמם היא משמעותית ביותר והיא מאפשרת, לראשונה, אבחון מדויק ואמין מבלי צורך להסתמך באופן בלעדי כמעט על בדיקות הרפואה המערבית. המתרפאים המגיעים אלינו למרפאה הצפונית של "תדרים מרפאים" נהנים מאבחון מדויק, מקיף ויעיל וכמוהם גם מתרפאים הנשלחים אלינו על ידי מטפלים אחרים לצורך אבחון תדרים מקיף המשולב לפי הצורך בטיפול תומך בעזרת תדרים.