בחרו עמוד

מחלת הסרטן אמנם אינה גורם המוות המוביל בעולם המערבי, מחלות הלב וכלי דם מחזיקות בתואר המפוקפק הזה, אך היא בלי ספק המפחידה מכולם. רוב הציבור מאמין שכולסטרול גורם למחלות לב ותחושת הידיעה נותנת הרגשה של שליטה. "אם רק אשמר ואוכל פחות שומן וכולסטרול", טועה האדם הפשוט להאמין, "הסיכון שלי להתקף לב ירד משמעותית".

בכל הנוגע לסרטן, המצב שונה. סרטן נתפס על ידי הציבור כמחלה "שאי אפשר לסמוך עליה" וכאילו אין לה כללים, היא מכה בזקנים ובצעירים ואפילו בילדים והתחושה הכללית, והשגויה, היא שלמרות מחקר ארוך שנים ואינטנסיבי, עדיין אין ל"מדע הרפואה" ידיעה ממה נובע סרטן, מי פגיע למחלה וכיצד ניתן לרפא אותה.

בסידרת "להתחכם לסרטן - גישות לא רעילות לריפוי" CancerNoFearאני סוקר בעיקר טיפולים אלטרנטיביים לא רעילים לסרטן. בנוסף אסקור חומר רקע לגבי מצב הסרטן בארץ ובעולם ואופן הטיפול של הרפואה המערבית בנושא. פרק חשוב מתייחס לכלכלת השוק של הסרטן ולמסך ההטעיה הפרוש על הנושא.

זהו אינו חומר קריאה מלבב. כאמור, המחלה והמידע עליה מעוררים פחד ואי נוחות. אבל ידע הוא כוח, וזוהי קריאה משכילה, שעבור רבים היא עשויה להיות משחררת ומעוררת תקוה.

לו יהי.

רשימת המאמרים בסדרה

פתח דבר - מהו סרטן, הטיפול הקונבנציונלי, השוק האלופטי של הסרטן, סטטיסטיקה ואחיזת עיניים ואיך הרופאים מודדים סרטן

תאוריות מועילות - איך רואים חוקרים אלטרנטיביים את הסרטן והסיבות לו. מהו המיקרוב הגורם לסרטן, חסר תזונתי כגורם לסרטן והתאים העובריים של ד"ר בירד.

גישות לריפוי סרטן 1 - תה אסיאק, ד"ר גרסון, ד"ר קלי ואנזימי לבלב, לאיטריל (ויטמין בי17), פרוטוסל.

גישות לריפוי סרטן 2 - שיטת בודוויג, פולי-אם-בי-איי, רפואת התדרים של רייף והתרופה המפתיעה נלטרקסון במינון נמוך.

מה הלאה

אתר המדריך לסרטן בעברית מכיל אף הוא מידע רב ערך למתרפאי סרטן ויכול להיות מעניין לכל הקוראים. אתר זה הוקם בהתנדבות של מספר מצומצם של מתרגמים, וכל עזרה בתרגום או תרומות לקיומו תתקבלנה בברכה.

קריאה משכילה ומועילה